Megvizsgálták az ‘aranyfiú’ múmiáját, elképesztő dolgokat találtak
Több tucat különböző, főként aranyból készült amulettet találtak, amelyeket gondosan a fiú testéhez vagy a testében rögzítettek.
Ezek között volt egy kétujjas amulett a pénisze mellett, egy arany szívszkarabeusz a mellüregében, és egy aranynyelv a szájában. Mindegyiknek megvan a maga szimbolikája, amelyet a régészek jelenleg is vizsgálnak. A fiú továbbá szandált viselt, és páfrányfüzérbe burkolták.
Az aranyfiú múmiáját két koporsóban temették el. Egy görög feliratokkal ellátott külső koporsóban, mivel a temetésre a ptolemaioszi időkben került sor és egy belső, fából készült szarkofágban, írja a The Archaeologist.
A Ptolemaioszok Nagy Sándor szellemében átvették az egyiptomi hagyományokat, szokásokat és az egyiptomi kultúra hagyományait, és megpróbálták ötvözni azokat a görög kultúrával, hogy mindezek a hagyományok fennmaradjanak az idők folyamán.
Egy ilyen múmia orvosi csoda
A szív kivételével a belső szerveket egy bemetszésen keresztül távolították el, míg az agyat az orrból vették ki, és gyantával helyettesítették. Ez a bizonyítéka annak, hogy az egyiptomiak a korhoz képest rendkívüli tudással rendelkeztek az emberi testről, aminek köszönhetően ilyen kényes és speciális beavatkozásokat végeztek.
A régészetben is egyre nagyobb szerepet játszó technológia döntő hozzájárulásával a CT-vizsgálatok kimutatták, hogy a fiú 128 cm magas volt, 14-15 év közötti, jó fogazattal rendelkezett, és a halálnak nem volt megállapítható oka.
Az amulettek a túlvilági életre vonatkozó hiedelmek és elképzelések széles skáláját képviselik, amelyek az egyiptomi kultúrából fakadnak.
Például egy aranynyelvet helyeztek a szájba, hogy a fiú a túlvilágon is tudjon beszélni, míg egy négyszögletes amulettről úgy gondolták, hogy kiegyensúlyozza a gyermek halál utáni útját.
Dr. Sahar Samem kutató elmondta: “Itt megmutatjuk, hogy ennek a múmiának a testét kiterjedten díszítették 49 amulettel, amelyek gyönyörűen stilizáltak egy egyedülálló, háromoszlopos elrendezésben a csomagolás ráncai között és a múmia testüregében.”
Sok amulett aranyból készült, mások féldrágakövekből, égetett agyagból vagy fajanszból. Céljuk az volt, hogy megvédjék a testet, és életerőt adjanak a túlvilági életben.
A szív helyén lévő arany szkarabeusz vagy a fiú pénisze melletti két talizmán jelentése sajnos még nem ismert.
A Frontiers in Medicine című folyóiratban a kutatók hozzáteszik: “A tanulmány eredményei arra utalnak, hogy az ókori egyiptomiak nagyra értékelték gyermekeiket, és rituális gyógyításban részesítették őket.”
Az ókori egyiptomiak hittek abban, hogy a lélek az evilágihoz hasonló túlvilágra törekszik.
Az ebbe a túlvilági életbe való bejutás azonban nem volt garantált. Ehhez először egy veszélyes utazásra volt szükség az alvilágba, majd egy végső ítéletre, olvasható a Daily Mail beszámolójában.
Ezért a rokonok és a balzsamozók mindent megtettek, hogy szerettük boldogan célba érhessen. És mindent megadtak neki, amiről úgy gondolták, hogy hasznos lehet ezen a végső úton.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét