A modern világ legismertebb fizikusa hivatalosan 2018-ban halt meg, de mi van akkor, ha csak egy trükk volt az egész?
Stephen Hawking egyszer eljátszotta a halálát egy interjúban, emlékeztet a LADbible.
Az elképesztő tudású fizikust mindannyian a modern történelem egyik legokosabb elméjeként ismerjük. De azt sokan nem tudják róla, hogy a humorérzéke is hihetetlen (volt).
A hivatalos álláspont szerint még 2018-ban veszítettük el a nagyszerű professzor, az 1988-as, „Az idő rövid története: Az nagy bummtól a fekete lyukakig” című bestseller szerzője.
Azonban egyszer már előfordult, hogy egy BBC-interjúban eljátszotta a saját halálát. Pallab Ghosh, a csatorna tudományos újságírója még 2004-ben ment el Hawking cambridge-i irodájába, hogy interjút készítsen a fizikussal.
Az eleinte normál mederben zajló interjú azonban váratlan fordulatot vett, amikor az egyik operatőr komoly bakit követett el, amit Hawking remekül kihasznált, és elhitette a teljes stábbal, hogy véletlenül megölték.
„A félelem és az izgalom keverékét éreztem, miközben arra az emberre vártam, aki éveken át a bálványom volt” – emlékezett vissza Ghosh az interjúra. „Úgy tűnt, rámmosolygott, amikor belépett a szobába, amitől teljesen megnyugodtam.”
Hirtelen jött a dráma és a pánik
“Az operatőröm az utolsó pillanatban akart módosítani a világításon, ezért megkérdezte Hawking professzor munkatársait, hogy kihúzhatja-e az egyik csatlakozót az irodában, hogy a konnektort a berendezéséhez tudja használni” – mesélte az egyre izgalmasabbá váló történetet.
Azonban az operatőr anélkül, hogy megvárta volna a választ, kihúzta a konnektort, mire azonnal beindult egy fülsiketítő sziréna.
“Hawking professzor ekkor előredőlt, én pedig megijedtem, hogy a kollégám véletlenül áramtalanított egy létfontosságú berendezést” – mesélte Ghosh.
Valójában azonban a szünetmentes tápegység azonnal bekapcsolt, és csak viccelődésből hajolt hirtelen előre a kiváló fizikus – és ezek szerint kiváló humorista.
Hawking 1942. január 8-án született Oxfordban, négy gyermek közül a legidősebbként, majd a világ egyik legelismertebb kozmológusa lett.
A húszas éveiben járva diagnosztizáltak nála amiotrófiás laterálszklerózist (ALS), amelytől mozgása és beszédkészsége folyamatosan romlott. Végül tolószékbe kényszerült, és számítógépes hangrendszeren keresztül kellett kommunikálnia.
Ennek ellenére továbbra is járta a világot, tudományos előadásokat tartott és tudományos cikkeket írt az univerzumot irányító alapvető törvényekről.
És ki tudja: talán egyszer még újra előkerül, és folytatja?
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Amerikai filmakadémia: Három magyar filmes mostantól Oscar-szavazó!
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje