A modern világ legismertebb fizikusa hivatalosan 2018-ban halt meg, de mi van akkor, ha csak egy trükk volt az egész?
Stephen Hawking egyszer eljátszotta a halálát egy interjúban, emlékeztet a LADbible.
Az elképesztő tudású fizikust mindannyian a modern történelem egyik legokosabb elméjeként ismerjük. De azt sokan nem tudják róla, hogy a humorérzéke is hihetetlen (volt).
A hivatalos álláspont szerint még 2018-ban veszítettük el a nagyszerű professzor, az 1988-as, „Az idő rövid története: Az nagy bummtól a fekete lyukakig” című bestseller szerzője.
Azonban egyszer már előfordult, hogy egy BBC-interjúban eljátszotta a saját halálát. Pallab Ghosh, a csatorna tudományos újságírója még 2004-ben ment el Hawking cambridge-i irodájába, hogy interjút készítsen a fizikussal.
Az eleinte normál mederben zajló interjú azonban váratlan fordulatot vett, amikor az egyik operatőr komoly bakit követett el, amit Hawking remekül kihasznált, és elhitette a teljes stábbal, hogy véletlenül megölték.
„A félelem és az izgalom keverékét éreztem, miközben arra az emberre vártam, aki éveken át a bálványom volt” – emlékezett vissza Ghosh az interjúra. „Úgy tűnt, rámmosolygott, amikor belépett a szobába, amitől teljesen megnyugodtam.”
Hirtelen jött a dráma és a pánik
“Az operatőröm az utolsó pillanatban akart módosítani a világításon, ezért megkérdezte Hawking professzor munkatársait, hogy kihúzhatja-e az egyik csatlakozót az irodában, hogy a konnektort a berendezéséhez tudja használni” – mesélte az egyre izgalmasabbá váló történetet.
Azonban az operatőr anélkül, hogy megvárta volna a választ, kihúzta a konnektort, mire azonnal beindult egy fülsiketítő sziréna.
“Hawking professzor ekkor előredőlt, én pedig megijedtem, hogy a kollégám véletlenül áramtalanított egy létfontosságú berendezést” – mesélte Ghosh.
Valójában azonban a szünetmentes tápegység azonnal bekapcsolt, és csak viccelődésből hajolt hirtelen előre a kiváló fizikus – és ezek szerint kiváló humorista.
Hawking 1942. január 8-án született Oxfordban, négy gyermek közül a legidősebbként, majd a világ egyik legelismertebb kozmológusa lett.
A húszas éveiben járva diagnosztizáltak nála amiotrófiás laterálszklerózist (ALS), amelytől mozgása és beszédkészsége folyamatosan romlott. Végül tolószékbe kényszerült, és számítógépes hangrendszeren keresztül kellett kommunikálnia.
Ennek ellenére továbbra is járta a világot, tudományos előadásokat tartott és tudományos cikkeket írt az univerzumot irányító alapvető törvényekről.
És ki tudja: talán egyszer még újra előkerül, és folytatja?
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat
Magyarország nagyon szomorú statisztikában világelső