Odüsszeusz sem akart hazatérni erről az elbűvölő szigetről, most felkerült az UNESCO listára
Egy napsütötte tetőteraszon, egy könnyed élményfestéssel ünnepelte meg a Tunéziai Idegenforgalmi Hivatal azt, hogy szeptemberben felkerült Djerba a világörökségi listára. Míg a meghívott vendégek egy tengerparti látképet festettek a szigetről, a háttérben lágy, tunéziai élőzene szólt és arab specialitások illata kavargott a levegőben.
A kreatív eseményt a hivatal vezetője, Raja Ammar nyitotta meg, aki a köszöntőjében elmondta, hogy nagyon büszke erre a pillanatra és szeretné, ha minél többen megismernék ezt a nagyszerű szigetet. Neki személyes kedvence Djerba, mivel ez Tunézia és a térség legnagyobb szigete, ami ráadásul egy sivatagi régióval határos, így a tengerpartról könnyedén eljuthatunk a homokdűnékhez is.
Köszöntőjében kiemelte, hogy Djerba immár a kilencedik világörökségi helyszín Tunéziában, ami szintén nagy büszkeség az országnak.
Szerinte érdemes a tunéziai nyaralásunkat úgy tervezni, hogy ebből néhányat mindenképpen meglátogatunk. Itt van például Dougga ókori romvárosa, ami 1997-ben nyerte el ugyanezt a megtiszteltetést. Ezen monumentális épületek falai között sétálva jobban el tudjuk képzelni a korabeli városok felépítését és mindennapjait. Számtalan, jó állapotban fennmaradt római kori műemlék mellett, Tunisz és Sousse óvárosa, egy az édes-sós taváról ismert nemzeti park és egy zarándokhely is szerepel még az UNESCO listán.
Djerbát már a görög mitológia is a „feledés szigeteként” emlegeti. A legenda szerint az egyik hajóútján Odüsszeuszt annyira elbűvölte ez az akkor még ismeretlen sziget, hogy sose akart innen hazatérni. A mai napig sokan vannak ezzel így, hiszen aki egyszer elutazik erre a vendégszerető szigetre, garantáltan elfelejti minden gondját és átéli a Kelet csábító varázsát.
Djerba ideális választás pároknak és családoknak is, hiszen mindenki talál itt magának szórakozást.
A budapesti, közvetlen járatokkal júniustól októberig nagyjából kétórás úttal elrepülhetünk ide.
Az óvárosi bazározást összeköthetjük egy sivatagi quadozással vagy egy hajókirándulással a Flamingó szigetre. És ne hagyjuk ki Erriadh falut sem, aminek házfalait egy csapat nemzetközi graffiti művész vibráló képekkel festette tele néhány éve.
Ez is érdekelhet: Interjú Hermi Tunézia budapesti nagykövetével , illetve egy másik interjút egy exkluzív interjút készítettünk Tunézia külügyminiszterével, részletek itt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon