Ha középkori várak, akkor Wales
Wales gazdag történelmét számos középkori kastélya révén fedezhetjük fel. Hódító Vilmos 1066-os angliai hódítása két évszázadon át leigázhatatlanul hagyta az ellenálló walesi törzseket.
A 13. század végére I. Eduárd célja az volt, hogy megerősítse az angol ellenőrzést Wales felett. Az Ír-tenger melletti sziklás kiemelkedésen álló harlechi vár egyike volt a sok erődítménynek, amelyeket a hatalom demonstrálására épített. A bevehetetlenségéről híres Harlech a 15. századi rózsák háborúja során hét évig állta az ostromot, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Az angol polgárháború idején, 1642-ben újabb hosszan tartó ostrommal kellett szembenéznie, végül azonban megadta magát a parlamenti erőknek.
Nem messze Harlech-től Caernarfon vára az angol uralom impozáns szimbóluma. Konstantinápoly falainak mintájára épült, sokszögletű tornyokkal és félelmetes, a támadók visszaverésére lehetőséget adó, lyukakkal ellátott kapualjakkal. Itt adott életet Eduárd királynője, Eleonóra 1284-ben az első angol walesi hercegnek, és itt avatták III. Károly királyt 1969-ben walesi herceggé.
Északkeletre található a Conwy vár, egy építészeti remekmű, amelyet I. Eduárd hadmérnöke, James of Saint George tervezett. Nyolc tornya és két erődített kapuja ellenére 1401-ben, az utolsó függetlenségi háború idején rövid időre a walesi lázadók kezére került. Ezek a walesi kastélyok a hatalom és az ellenállás történetét mesélik el.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum