Ki itt belépsz…felfedezték az alvilág kapuját
A Nemzeti Antropológiai és Történelmi Intézet (INAH) geofizikai tanulmánya lehetséges bizonyítékokat talált a korábban a zapoték kultúra által lakott, a mai Mexikó területén található San Pabló apostol temploma alatt az „alvilágra”.
A legenda szerint a templom egy földalatti labirintus bejáratára épült, és átjáróként szolgált az élők és a holtak világa között. A hely ősi neve is erre utal: Mitla nahuatl nyelven ennyit tesz, mint „holtak helye” vagy „alvilág”.
Egy Francisco Burgoa nevű domonkos krónikás a Heritage Daily szerint 1674-ben írta le, hogyan ereszkedett le egy csoport spanyol misszionárius az alagutakba.
„Mindenfelé rossz szag terjengett, a padló nedves volt és hideg szél fújt, amely eloltotta a fáklyákat. Úgy döntöttek, hogy kijönnek, és elrendelték, hogy ezt a pokoli kaput alaposan falazzák be.”
Mitlát először a zapotékok lakták a klasszikus korszakban, i.sz. 100-650 között, ami a mai mexikói Oaxaca államban található San Pablo Villa de Mitla településsel megegyező helyen terült el, és amely abban az időben egy nagy vallási központtá fejlődött.
A város egyedülálló a mezoamerikai helyszínek között. A zapoték és a mixtec stílusok keverednek az építészetében, valamint számos sírt, fali paneleket, frízeket és a komplexum teljes falait lefedő, bonyolult mozaikszerkezetek és geometrikus mintákat találtak itt a régészek.
Az INAH szakemberei nem invazív geofizikai technikákat vetettek be vizsgálataik során, mint a földradar, elektromos ellenállás-tomográf és környezeti szeizmikus zaj-interferometriás tomográf, melyek segítségével a San Pablo apostol templom alatti altalaj anomáliáit tárták fel.
A kutatók szerint az eredmények arra utalhatnak, hogy a templom hátsó részén valóban egy alagútrendszer kezdődik, valamint a sekrestye és a templom szerkezetének átriuma alatt üreges területek találhatóak.
Mint azt az INAH egy sajtóközleményében írta: „Nagyon valószínűnek tűnik, hogy Mitla legfontosabb katolikus temploma az ősi zapoték vallás fő istentiszteleti helyére épült. Ezek azonban közvetett megfigyelések, amelyek bizonyítása még kiterjedt régészeti vizsgálatokra szorul.
Ez is érdekes lehet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az emberi beszéd nyolcszor olyan idős lehet, mint eddig gondoltuk: már 1,6 millió éve is beszélhettek őseink
Poszeidónnak szentelt templomot tártak fel régészek, és jóval nagyobb, mint várták
Ilyen hangja van a Föld mágneses pólusváltásának
Van néhány tengerpart a Földön, ahol csillag alakúak a homokszemek
Cryptokeying Top Mining Platform – Lehetővé teszi a befektetők számára, hogy 1000 dollárt keressenek naponta
Szorul a hurok? Putyin tábornokai egyre inkább egymás ellen fordulnak