III. Károly király nem folytatja a generációkon át öröklődő 43 milliárd forint értékű hobbit
Az emberek nagytöbbségének van valamilyen hobbija, ami szórakoztatja, és egyben újabb és újabb célokat lehet elérni vele. Van, akinek valamilyen sportág az ilyen, mások gyűjteményeikkel töltenek el megszámlálhatatlan időt. Nos, a brit királyok generációkon keresztül űztek egy passziót, aminek most úgy tűnik, hogy az új királlyal vége szakad.
Idén májusban koronázták királlyá III. Károlyt, aki várhatóan felhagy egy drága királyi családi hobbival, amelyet néhai édesanyja, II. Erzsébet királynő szeretett, és amely generációkon át öröklődött.
Azt eddig is tudtuk, hogy Károly szereti a természetet, és egykori komornyikja is elárulta, hogy az uralkodó az Angliában több száz éves hagyományra visszatekintő sövénygondozás szakmáját elsajátította, és nagy örömét leli a tökéletes “növénykerítés” kialakításában. Szintén ismert tény, hogy a brit uralkodó évente egyszer ellátogat Székelyföldre, ahol a természetjárással szórakoztatja magát és környezetét.
Ezzel szemben II. Erzsébet királynő bármilyen meglepő is, de a bélyeggyűjtés hagyományos hobbiját űzte évtizedeken keresztül, írja a Good to Know. Ez a hobbi generációról generációra öröklődött, és a becslések szerint ez a hobbi elképesztő, 100 millió fontot ér, ami átszámolva 43, 8 milliárd forintnak felel meg. A néhai királynő volt az ötödik királyi személy, aki a világhírű Királyi Filatéliai Gyűjteményt, a világ legszebb és legátfogóbb bélyeggyűjteményét gyarapította, miután Viktória királynő fia, Alfréd herceg 1864-ben felavatta azt.
A Királyi Filatéliai Gyűjtemény idővonala:
1840. május 6. Az allboutstamps.co.uk szerint Viktória királynő uralkodása alatt készült az első postabélyeg.
1864 Alfréd herceg
1901 VII. Edward király
1910 V. György király
1936 VI. György király
1952 II. Erzsébet királynő
Az évek során az uralkodók is hozzájárultak a gyűjteményhez, V. György király állította fel a bélyegekért valaha fizetett legmagasabb ár rekordját. 1904-ben egy udvari ember megkérdezte az akkori hercegtől, hogy látta-e, “hogy valami átkozott bolond akár 1450 fontot is fizetett egyetlen bélyegért”, mire György király azt válaszolta: “Igen, én vagyok az az átkozott bolond”.
Amikor II. Erzsébet királynő megörökölte a bélyeggyűjteményt, az 328 bélyegalbummal büszkélkedhetett.
Phil Dampier királyi szakértő a királynő halála előtt így beszélt a gyűjteményről:
“A királynő szereti megmutatni a bélyeggyűjteményét a látogatóknak, például a Buckingham-palotában tartózkodó államfőknek. Ez az egyik büszkesége és öröme, nemcsak azért, mert a világ legértékesebb gyűjteményei közé tartozik, hanem azért is, mert egy családi kincsre épített, és úgy érzi, büszke apjára és az előző uralkodókra, akiknek a tulajdonában volt.”
A nagy érték ellenére úgy tudni, hogy Károly király nem osztozik ősei bélyegek iránti szeretetében, ami azt is jelenti egyben, hogy valószínűleg nem fog bővülni a gyűjtemény.
Ha már művészet, III. Károly imádja a festészetet. Saját bevallása szerint a fényképészettel ismerkedett meg először, de a fotózást kevésbé találta kielégítőnek. A festészetről III. Károly király így nyilatkozott:
“Úgy érzem, hogy ez egy másik dimenzióba repít, amely szó szerint felfrissíti a lélek olyan részeit, amelyeket más tevékenységek nem érnek el.”
A jelenlegi uralkodó a hatalmas bélyeggyűjteményt várhatóan majd továbbadja, Vilmos hercegnek, aki a királyi trónutódlási sorban a következő a sorban, vagy unokájának, György hercegnek.
Tudtad, hogy miért viselnek furcsa prémsapkát az angol palotaőrök? Részletek itt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?