Képesek lennénk visszahozni a gyapjas mamutot az életbe?
2015 óta egy őrült bostoni genetikus, George Church, a Harvard Medical School professzora élen jár egy olyan tudományos törekvésben, amely a lehetőségek határait feszegeti.
Célja, hogy feltámassza a gyapjas mamutot, mégpedig nem egy megőrzött sejt genetikai örökségének összerakásával, hanem a modern elefántok DNS-ének módosításával. Ez a merész vállalkozás már-már a science fiction határait feszegeti, áthidalva a képzelet és a valóság közötti szakadékot. Church eljárása egyszerre forradalmi és bonyolult. Azáltal, hogy a mamutok kulcsfontosságú tulajdonságaiért, például a szőrzetért és a szigetelésért felelős géneket beülteti egy mai elefánt genomjába, figyelemre méltó átalakulás következhet be, számol be az Ancient Origins.
Ez pedig egyáltalán nem könnyű feladat. A genetikai kód pontos manipulációját igényli, amit a hihetetlen CRISPR technológia tesz lehetővé. Ez az eljárás a módosított elefántokat hidegálló hemoglobinnal, bőr alatti zsírral és sűrű bundával ruházza fel, és így ténylegesen a hideggel szemben ellenálló lényekké változtatja őket, amelyek nagyon hasonlítanak ősi társaikra. George Church víziója az emberi innovációt jelenti, a genetikailag lehetséges határait feszegetve.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?