Franciaország érdekes ország. Számtalan különös ember és esemény történt itt. Kiváltképpen igaz ez a párbajok történetére. A múltban elterjedt volt a párbajozás, mint a viták rendezésének egy módja. Szinte mindenért párbajt vívtak, de vannak egészen érdekes történetek is. Ilyen volt például Barbier-Dufai ezredes és Raoul de Vere kapitány párbaja is.
A napóleoni háborúk idején esett meg, hogy Barbier-Dufai ezredes és Raoul de Vere kapitány összekapott egy egészen szokatlan dolog miatt. Az ezredes kigúnyolta a kapitány kokárdájának méretét, kinézetét és formáját. A megjegyzések Párizs Place du Carrousel terén hangzottak el, és a kettő úgy döntött, hogy ott helyben lerendezik vitájukat.
A két fél hősies párbajt vívott, de a fiatalabbik de Vere folyamatosan kikapott Barbier-Dufai képzett harcművésszel szemben. De Vere lelkesedését azonban nem törte le a vereség, annak ellenére, hogy négyszer is kikapott sorozatban. Egy párbaj általában egy lefegyverzés után eldől, de ez nem az a harc volt. De Vere nem elégedett meg az eredménnyel, ezért új szintre akarta emelni a párbajt, hogy növelje esélyeit. Bár, ami ezután következett valójában minden volt csak előnyös nem. Mindenesetre még csak innentől lesz érdekes igazán a történet.
A lovaskocsi párbaj
Emlékezzünk, hogy de Vere négyszer kikapott ellenfelétől. Ennek tudatában gondoljuk el, hogy mi is lehetett vajon a szántéka a következő tervvel. A fiatal kapitány egy közeli lovaskocsira mutatott, amellyel egészen szokatlan tervei voltak. De Vere a következőt találta ki: Összekötötték bal kezeiket, és a lovaskocsi hintójába ültek. Csak tőrökkel voltak felfegyverezve, és az ajtókat bezárták, hogy még véletlenül se szabadulhasson ki senki.
A lovaskocsi eközben két kört megtett a Place du Carrousel körül, míg a hátsóülésen vadul szurkálták egymást a párbajozó felek. Mikor a lovaskocsi megállt a bámészkodók kinyitották a kocsi ajtaját. Talán nem meglepő, hogy az ifjú de Vere holtan feküdt a hintóban, míg Barbier-Dufai elernyedten ült, alig lélegezve.
Pirruszi győzelmet aratva Barbier-Dufai nyerte meg a párbajt. Az ezredes is több szúrást kapott, illetve még jól meg is verte ellenfele. Fáradtsága és csekély ereje ellenére is még ki bírta jelenteni: „Uraim, legalább maguk igazolhatják, hogy igazságos módon öltem meg.” Természetesen ezek után maga is belehalt sérüléseibe, bár érdekes módon még megélte az azt követő napot.
Ebből is látszik, hogy a kokárda nem játék. Csak úgy nem lehet kigúnyolni, mert ha valaki megteszi, akkor a történelem legbizarrabb párbajainak történetében találhatja magát. Hogy megérte-e megvívni ezt a csatát? Ezt mindenki maga döntse el, de de Vere magának kereste a bajt. Négyszeres veresége lehet, hogy előjele volt annak, hogy nem kéne emelni a tétet.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Pénteken indul Budapest két legnagyobb karácsonyi vásárja, ingyenes és pénztárcabarát opciókkal
„Új világrendet” hirdetett Putyin nyilvános beszéde után
700 éves, valódi Excaliburt találhattak egy sziklába ragadva
F.D.C. Willard: a macska, aki fizika-tanulmányokat „írt”
1,3 millió dollárért kelt el az Ai-Da, a mesterséges intelligenciájú robotművész festménye
Trump telefonbeszélgetésben figyelmeztette Putyint