Julie D’Aubigny egy 17. századi biszexuális francia operaénekesnő és vívómester volt. Legalább tíz férfit ölt vagy sebesített meg élet-halál párbajokban, éjszakai előadásokat adott a világ legnagyobb és legelismertebb operaszínpadán. Egyszer csak azért vette fel a papi rendet, hogy belopózhasson egy zárdába és lefeküdhessen egy apácával.
1670-ben született egy gazdag és kiváltságos családba Julie D’Aubigny. Egész életét azzal tölthette volna, hogy jómódú feleségként tengeti mindennapjait, azonban ő egy egészen más életet választott. Apja francia nagybirtokos volt, ami azt jelenti, hogy ő volt a felelős XIV. Lajos király pribékjeinek kiképzéséért és a királyi istállók fenntartásáért. Természetesen a kardvívómester oktatásából saját lánya sem maradhatott ki.
Ugyanúgy képezte ki a fiatal Julie-t, ahogyan a királyi lovagokat, és fiatal nőként megtanulta a szükséges életvezetési készségek finomságait. Olyanokat, mint a lovaglás, a lovak tartása, a mértéktelen ivászat, a szerencsejáték, az ökölharc, a becsületed megbosszulása, és hasonló finomságok.
A rakoncátlan lány története
Julie D’Aubigny már tizenhat évesen viszonyt alakított ki apja főnökével. Később hozzáadták egy csak Monsoir Maupin néven ismert szamárlegényhez. Maupin gróf volt és a tengeren túli gyarmatok egyikén élt, és ritkán tartózkodott Franciaországban — írja a Badass of the Week. A lány nem akart elköltözni, hogy csendes kis háziasszony legyen a világ másik szegletébe, így ritkán látta férjét. A férfi csak címet, némi pénzt és egy jegygyűrűt nyújtott a lánynak.
Julie D’Aubigny Marseille-be költözött, és viszonyt kezdett egy vívómesterrel, aki történetesen gyilkosság miatt menekült. A gyilkos szökevény kardforgató egy ideig D’Aubigny-t tanította a vívás finomabb művészetére, de gyorsan túlszárnyalta mesterét a lány. A képességei olyan hihetetlenek voltak, hogy egyszer egy ember a tömegben azt kiabálta, hogy ő valójában nem is nő. Erre ő azzal válaszolt, hogy letépte a blúzát, és azt mondta a közönségnek, hogy “ítéljék meg maguk”.
Néhány hónap alatt a Marseille-ben csak “La Maupin” néven ismert nő egy teljesen képzetlen utcai előadóművészből a világ legelismertebb operájának főszereplőjévé vált. Zenei tehetségén túl az is segített, hogy La Maupin szinte fotografikus memóriával rendelkezett, és ritkán kellett többször elolvasnia a szövegét, mielőtt megjegyezte volna.
Pályafutása során a legtöbb operában dolgozó férfival és nővel lefeküdt, vagy vívott karddal. Egyszer például egy színész túlságosan agresszívan viselkedett, miközben Julie egyik színésznő barátnőjével beszélgetett. Később aznap este, amikor hazafelé tartott, La Maupint az utcán találta, aki kivont fegyverrel állt az utcán, és kihívta őt egy becsületbeli párbajra. Amikor a férfi nem volt hajlandó kardot rántani, a nő elverte a fenekét egy fabottal, ellopta a zsebóráját, és otthagyta a sikátorban.
Nem csak a férfiak voltak érdekesek
La Maupin ráadásul biszexuális volt. Egyszer apácának állt, csak azért, hogy összejöjjön a kolostor egyik nővérével. Egyszer Mademoiselle D’Aubigny elcsábított egy szép, szőke lányt. Amikor a lány szülei rájöttek, hogy a lányuk leszbikus, zárdába záratták. D’Aubigny apácának állt, beavatottként belépett a zárdába, felgyújtotta a zárdát, majd elrabolta a szőke apácát, kicsempészte onnan, és vagy egy hónapig együtt voltak.
Egyszer egy részeg férfiakból álló trió megverte Julie-t, miközben a dalait adta elő. Ezért mindhármukat kivitte a füves udvarra, és amikor egyszerre ugrottak rá a kardjukkal, elővette a pengéjét, és mindegyik többszörös szúrt sebet kapott, majd visszament a kocsmába. Másnap eléggé rosszul érezte magát, a történtek miatt, ezért elment az egyik férfi szobájába, hogy megnézze, hogy van, aztán végül elcsábította. és könyörtelenül lefoglalta vagy három héten keresztül.
Egy másik alkalommal La Maupin egy királyi bálon vett részt XIV. Lajos király palotájában. Férfinak öltözve jelent meg a mulatságon, és azonnal táncolni kezdett a hölgyekkel. A királyi család azt mondta Maupinnak, hogy kezdjen el hölgyként viselkedni, és hagyja abba a hancúrozást. La Maupin ismét párbajozni kívánt. Három egymást követő párbajban legyőzte mindhárom férfit, majd visszatért a partira. Ez az esemény kissé megviselte a Maupint, ezért egy időre Brüsszelbe ment, és viszonyt kezd a német herceggel.
Julie D’Aubigny végül mégiscsak megnyugodott egy kicsit, hazatért Párizsba, újra összejött férjével, és folytatta karrierjét a párizsi opera sztárfellépőjeként. 1707-ben, 37 évesen, ismeretlen okokból halt meg.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ukrajna 2025 első felében Franciaországtól is kap vadászgépeket
Feltörtek egy 2 milliárd éves kőzetet, és életet találtak benne
Luxemburgi Erzsébet, a királyné aki királynő akart lenni
Ennek a törpebolygónak a kérge akár 90 százalékban is vízből állhat, ráadásul nincs is olyan messze
A tiltott sziget a Bengáli-öbölben, ahol az őslakosok hidegvérrel megölik a partraszállókat
TESZT: Hivatalosan is zseni, aki észreveszi a három állatot 15 másodperc alatt