A 19. század elején, amikor a kalózok pusztítást végeztek a Dél-kínai-tengeren, volt köztük egy nő is Csing Shih. Csing Shih élete drámai fordulatot vett, amikor 1801-ben feleségül ment a hírhedt kalózhoz, Zheng Yi-hez. Senki sem tudta, hogy ez az egykori szexmunkás később egy armadát fog irányítani, és a történelem legfélelmetesebb kalózává válik majd.
Csing Shih, Shi Yang néven született egy szerény Tanka családban. Ezek olyan emberek voltak, akik a kínai partok mentén dolgoztak apró vitorlás hajókon. A fiatal lány szexmunkásként, hajósként is dolgozott, illetve a szerencsejáték világban is. Ezek után ment feleségül a hírhedt kalózhoz, Zheng Yihez.
Zheng Yi halála után Csing Shih vette át a Vörös Zászló flotta irányítását, és olyan magatartási kódexet vezetett be, amely megmutatta szervezői képességeit és üzleti érzékét. A flotta, amely hat szövetséges kalózfrakcióból állt, szigorú szabályok szerint működött, fegyelmet, hatékonyságot, valamint a sikerre és a gazdagságra való összpontosítást követelve meg.
Csing Shih magatartási kódexe páratlanul szigorú volt. Csak ő engedélyezhetett támadásokat, és az engedély nélküli akciókat lefejezéssel torolták meg. A zsákmányt egyenlően kellett elosztani, és a kalózok, akiket rajtakaptak, hogy sumákolnak, azokat először megverték, majd a visszaesőket lefejezték. A Csing Shih engedélye nélküli nemi erőszakot és közösülést szintén lefejezéssel büntették.
A legnagyobb kalóz a történelemben
A Csing-dinasztia megpróbálta elrettenteni és legyőzni Csing Shih-t és kalózcsapatait, de erőfeszítéseik hiábavalóak voltak. A kalózok több kormányzati flottát is legyőztek, köztük egy közös kínai-portugál flottát is az 1809-es „Tigris Szája” csatában — írja a Military. Annak ellenére, hogy három hónapig tengeri blokáddal kellett szembenéznie, Csing Shih nagyjából sértetlenül megúszta a csatát.
Míg a karib-tengeri kalózok pár hajóval és maximum pár száz emberrel dolgoztak, addig Csing Shihnek nagyobb armadája volt, mint a legtöbb nemzetnek. A császári flotta sem jelentett neki igazán akadályt. Gyakorlatilag 10 éven át egyedül tartotta uralma alatt a Dél-kínai-tengert. Erejének csúcsán 40 000 és 80 000 között volt az embereinek száma, és emellé nagyjából 400 hajót irányított egyedül. Nem véletlenül nevezték a „kalóz királynőnek.” Armadájának ereje a legnagyobb birodalmakéval vetekedett.
Mivel felismerte, hogy a kormány zaklatása továbbra is folytatódni fog, Csing Shih jelentős hatalmát arra használta fel, hogy kegyelmet érjen el saját maga és tengerészei számára. A leggyengébb pillanatban ellenségei kártérítést és nemesi címet adtak neki. Megengedték, hogy megtartson egy kisebb flottillányi hajót és matrózt is. Csing Shih élete, amely szegénységben kezdődött, hírnévvel és jóléttel ért véget. A Dél-kínai-tengeren végrehajtott rendkívüli hőstettei miatt tisztelték és emlékeznek rá. 69 éves korában hunyt el.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?
Játékos billentyűzetek: Precizitás, kényelem és teljesítmény