KÉPEK: 2700 éves templomot tártak fel egy görög szigeten
Egy 2700 éves templomot tártak fel egy görög szigeten, amelynek oltára tele volt ékszerekkel díszített áldozatokkal. A templom egy Artemisz görög istennőnek dedikált szentély mellett található.
A téglából épült templom 30 méter hosszú. A görög kulturális minisztérium közleménye szerint az Artemisz istennőnek ajánlott szentély, az Amariszia Artemisz temploma mellett található, amelyet a kutatók 2017-ben találtak meg Evia szigetén – számol be a Live Science. A 2023-as ásatások során a régészek megtalálták a második templomot.
“Ennek a templomnak az egyik különlegessége a benne talált szerkezetek jelentős száma” – írták a kutatók január 9-én egy Facebook-bejegyzésben, melyben részletezték a felfedezésüket.
Ezen szerkezetek közé tartozott több, a templom főhajójában található tűzhely, köztük a hamuval borított oltár, amelyen olyan áldozatokat találtak, mint a kerámia, vázák, korinthoszi alabástrom, korallal és borostyánnal díszített arany- és ezüst ékszerek, amulettek, valamint bronz- és vasszerelvények. Az oltáron több elszenesedett csontdarab is volt.
A kerámiadarabok egy része az újonnan felfedezett templom előttről származik. Információk szerint a Kr. e. nyolcadik század végén égették őket, ami arra engedi következtetni a kutatókat, hogy az oltár egykor a templomon kívül állhatott, majd később a templom belsejébe költöztették.
A Kr. e. hatodik században a szentély szívénél tégla válaszfalakat helyeztek el, hogy a szentélyt jobban alátámasszák. A kutatók szerint ez azt jelenti, hogy a templomot részben elpusztította egy tűz – olvasható a közleményben.
A templom alatt a régészek több száraz kőfalat találtak egy másik épületből, amely egykor a helyszínen állt, valamint több bika és kos alakú bronzfigurát.
Az első templom mellett a Kr. e. nyolcadik és kilencedik századból származó épületek maradványait is feltárták, illetve egy erődítményrendszert, amely az újabb korai rézkorból, vagyis nagyjából a Kr. e. 4000 és 3500 közötti időszakból származik.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak