14. századi, érintetlenül fennmaradt középkori kesztyűt találtak
Zürich sajtótájékoztatón jelentette be, hogy egy épségben maradt középkori kesztyűt találtak, amely a 14. századból származik.
A tárgyat Svájc Pfäffikon körzetében található Kyburg várától délkeletre végzett ásatások során találták. A település Kyburg vára körül alakult ki, amely a középkorban Chuigeburch (jelentése “tehénvár”) néven volt ismert, derül ki a Heritage Daily beszámolójából.
A vár ma Svájc egyik legterjedelmesebb középkori várkomplexuma. Egy toronyból és egy palotából áll, amelyet lakó- és gazdasági épületek, valamint egy kápolna egészít ki.
A vár mellett végzett ásatások során egy középkori szövőpincét is találtak, amelyet a 14. században tűzvész pusztított el, valamint fémmegmunkálás nyomait, ugyanis egy öntőforma és több mint 50, a kovácsoláshoz kapcsolódó fémtárgy került még elő.
A régészek kalapácsot, csipeszt, fogót, kulcsokat, késeket és egy hibátlan állapotú 14. századi kesztyűt is találtak, a másik kézen viselt párja töredékei mellett.
A sértetlen kesztyű egy négy ujjal ellátott jobbkezes kesztyű, amelynek egyes vaslemezei pikkelyszerűen vannak egymásra helyezve, szegecsekkel összekötve. Az egyes kesztyűelemeket kiegészítő szegecsekkel rögzítették a kesztyű belsejéhez egy bőr- vagy textilalapon, amelyet viszont a szövetre varrtak.
A sajtóközlemény szerint “a múzeumokból és gyűjteményekből korábban ismert kesztyűk többnyire legkorábban a 15. századból származnak. A 14. századból származó régebbi példányok rendkívül ritkák. Eddig mindössze öt másik, ebből a korszakból származó kesztyűt találtak a svájci régészeti ásatások során, bár ezek közül egyik darab sem maradt meg olyan jó állapotban, mint a kyburgi kesztyű.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A brit uralkodók szenvedélyes titkai: Utazás a királyi hálószobákban
A heroin eredetileg köhögéscsillapító gyógyszernek készült
1962-ben kitört a nevetés járvány Tanganyikában
Hogyan maradhatott ez a 2600 éves emberi agy szinte hibátlan állapotban?
Az óceánoknak is van saját időjárásuk, de nemcsak a hullámok habjai felett
Az Antarktisz elveszett emberei: Egy lezuhant amerikai repülő története