A náci diktátorra gondolva azonnal megjelenik szemünk előtt miniatűr bajsza. De miért viselte, és hogy nézett ki előtte? Mutatjuk!
Adolf Hitlert azonnal felismerhetjük bizarr fogkefebajuszáról. A Daily Star utánajárt, hogy minek is köszönhető a furcsa arcszőrzet.
A furcsa vonás azonnal felismerhetővé tette a náci diktátort. És ez érezhetően fontos is volt neki, a legendák szerint még aznap is leborotváltatta arcszőrzetét, amikor a szovjet csapatok közeledtétől félve végül öngyilkos lett. De miért volt mindez enniyre fontos?
Hitler lassan 80 évvel ezelőtt, 1945. április 30-án, 56 évesen vette utolsó lélegzetét föld alatti bunkerében. A Hitler utolsó napja: percről percre című könyvből pedig kiderül, miért viselte bajuszát.
A Jonathan Mayo és Emma Craigie által írt könyv összefoglalója így szól: „Néhány másodperccel később Hitler borbélya, August Wollenhaupt bejön a hálószobába, hogy hajának és bajuszának kétheti igazítását elvégezze.”
Az ismertető hozzáteszi: „Hitler bajuszát úgy találták ki, hogy eltakarja szokatlanul nagy orrlyukait. A stílus Amerikából származik, ahol fogkefebajuszként ismert, és Charlie Chaplin, valamint Walt Disney is viselte. Bajorországban Rotzbremseként – azaz „takonyfékként”– ismerik.”
A német diktátor tehát egyszerűen nem akarta látni hatalmas orrlyukait, ezért hiúságból arcszőrzettel takarta el őket.
Korábban egészen máshogy nézett ki
Még inkább hihetetlen, de egy dokumentumfilmből kiderül, hogy korábban jóval ódivatúbb bajuszt viselt. A History Channel The World Wars című műsora szerint Hitler eleinte apjának bajuszviselési szokásait másolta, ám egy idő után elég praktikus okból változtatott.
A fiatal Hitler ugyanis az I. világháborúban felfedezte, hogy az óriási bajusza megakadályozza a gázálarc szoros lezárását. A fotóra ránézve ezt tulajdonképpen el is lehet fogadni.
Stephen David, a film kiemelt producere a sajtónak azt mondta: „Nem megparancsolták neki, hogy borotválja le a bajuszát, hanem valójában ő magától borotválta le, amíg a kórházban volt. De költségvetési szempontból nehéz lett volna ott és a lövészárokban is filmezni.”
Hitler pedig azután is megtartotta a fogkefés kinézetét, hogy náci pártja hatalomra került Németországban. Mint Stephen hozzátette: „Azt hiszem, az I. világháború után ez volt a divat, és sokan megtették ezt. A két világháború között tehát ez volt a divat, és sok embernél látható is volt. De aztán mivel Hitlernek is ilyen volt, valahogy gyorsan el is tűnt a szokás.”
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm