Az űrből érkezett a segítség az egyiptomi piramisok rejtélyének megfejtéséhez
A Nílus egyik ősi ágán tett, mérföldkövet jelentő felfedezés megfejthette annak rejtélyét, hogyan épültek évszázadokkal ezelőtt az egyiptomi piramisok.
A mára kiszáradt vízfolyás, amely egykor Gízán keresztül vezetett, a piramisok építéséhez használt anyagok szállítására szolgálhatott.
A vízi út közelsége megmagyarázhatja azt is, hogy miért pont Kairónak ezen a részén van ennyi piramis. Az Indy100 beszámolója szerint a nagy mennyiségű vízzel képesek lehettek szállítani a kolosszális építményekhez szükséges építőelemeket.
A felfedezést Dr. Eman Ghoneim tette, aki az űrből származó radaros műholdas adatok segítségével tanulmányozta a Nílus-völgyet, amely egy “láthatatlan világot mutatott a felszín alatt”.
Vajon tényleg ez lehet az egyiptomi piramisok keletkezésének titka?
Az IFLScience-nek nyilatkozva Ghoneim elmondta: “Az ág valószínűleg nagyon-nagyon hosszú lehetett, de a szélessége is hatalmas volt néhány területen, akár fél kilométeres vagy még nagyobb, ami a mai Nílus-folyó szélességének felel meg. Szóval nem egy kis csatornáról beszélünk.”
A megszűnt vízfolyást, amely Gízától Fajjúmig futott, Ahramat-ágnak nevezték el, és elképesztő, 38 különböző piramis helyszínén haladt keresztül.
Azonban annak megerősítése nélkül, hogy a folyó aktív volt-e a Régi és Középső Királyság idején, körülbelül 4700 évvel ezelőtt, nem lehet teljes mértékben meghatározni, hogy a vizet használták-e a piramisok építéséhez.
Az egyik jel arra Ghoneim szerint, hogy ezek a piramisok “pontosan az általunk talált ág partján helyezkedtek el”, ami azt jelentheti, hogy “völgytemplomok” voltak, amelyek ősi kikötőként működtek.
A kutatás talán nem csak a piramisok titkait tárja fel, hanem az ókori Egyiptom olyan részeit is, amelyek már rég elvesztek, mivel a városok eltűntek, amikor a Nílus természetes módon vándorolt.
Ghoneim hozzátette: “Ahogy az ágak eltűntek, az ókori egyiptomi városok és települések is eliszaposodtak és eltűntek. Ezért valójában fogalmunk sincs, hogy hol találjuk meg őket.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében