A Kígyó-sziget 4000 halálos kígyónak ad otthont, és szigorúan tilos bárkinek is betennie a lábát, mert azonnal életveszélybe kerülne.
Senki nem látogathatja meg a világ legveszélysebb helyét, mert az ott élő rengeteg kígyó biztos, hogy nem hagyná életben, írja a LADbible.
A Ilha da Queimada Grande területe mindössze 106 hektár, de körülbelül 4000 kígyónak ad otthont. Ez egy négyzetméterenként három-öt állatot jelent.
És ezek nem olyan ártalmatlan kígyók, akiktől persze félünk kicsit, de aztán végül a nyakunkba vesszük őket, hanem aranylándzsás viperák. Ijesztően hangzik, igaz?
Ez a vipera a világ egyik legveszélyesebb kígyója. Ugyanakkor a kihalás is fenyegeti, a Brazília partjaitól mintegy 30 kilométerre található Kígyó-sziget az egyetlen a világon, ahol találkozhatunk vele.
Mármint csak találkozhatnánk, hisz úgysem fogunk odamenni. Ugyanis bár elsősorban madarakkal táplálkozik, a mérge annyira veszélyes, hogy akár egy órán belül is végezhet velünk, ha megmar.
A kígyók több ezer évvel ezelőtt, az utolsó jégkorszak végét követően csapdába estek a szigeten, amikor az emelkedő tengerszint elválasztotta a szigetet Brazília szárazföldjétől.
A Kígyó-sziget kivételesen megnyílt néhány látogató előtt
A hatóságok évente csak egy maroknyi tudósnak engedik meg, hogy meglátogassák a Kígyó-szigetet. De néhány újságíró most kapott egy órát, a szigeten, akiket természetesen elkísért egy orvosi csapat is.
Tara Brown elmondta, hogy a helyi halászok figyelmeztették: nem kéne odamenni. “Amikor a helyi halászokkal beszéltünk, azt mondták, hogy nem jó ötlet, és ne akarjunk odamenni” – meseélte. A legendák szerint egyébként a szigeten valaha megöltek egy családot a kalózok, majd a kincsüket elrejtették, és kígyókkal vettük körbe, hogy így védjék meg.
A kígyók mérge az elmúlt évszázdok alatt ráadásul még halálosabbá vált. Brown kifejtette: „Annyiban különböznek szárazföldi rokonaiktól, hogy ötször mérgezőbbek. A világ tíz legmérgezőbb kígyója közé tartoznak.
“Madarakra vadásznak, és azokat esznek. De nem a helyi madarakra, mert azok már túljárnak az eszükön, hanem a nagyobb vándormadarakra, akik vándorlásuk során érkeznek. A kígyók mérge pedig erősebb lett, mivel a zsákmányuk nagyobb” – tette hozzá az újságíró.
Megjegyezte: “Ez egy hihetetlenül érdekes evolúciós kísérlet, amelyet a tudósok megfigyelhetnek. Ha úgy tetszik, ez egy vadon élő laboratórium. Látható az evolúció működése.”
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A kézikönyv, ami a boszorkányüldözések új hullámát indította el a 15. században
7 nevetséges amerikai törvény, amiért börtönbe mehetsz
Így fest a Föld alkonyata a napfordulókkal az űrből
S-70: az oroszok saját drónjukat lőtték le?
136 év után megfejthették Hasfelmetsző Jack rejtélyét
A hacker, aki egyedül megmentette az egész internetet