Lenyűgöző: Pingvinfiókák 15 méter magasról ugranak a mélybe
Bertie Gregory, a National Geographic díjnyertes operatőre két hónapig követte a 10 ezer fős császárpingvin-csapatot az Antarktiszi-félszigeten.
A Good Morning America című műsorban vendégeskedve mesélte el, hogy a fiókák eddig soha nem látott viselkedését kapta lencsevégre, írja a Greek Reporter.
“A madaraknál ezt nevezik kirepülésnek, amikor először repülnek, vagyis jelen esetben úsznak” – mondta. “Normális esetben a már úszó jégtáblákról ugranak a vízbe, amely nagyjából fél méterre lehet a víztől. De észrevettük, hogy ezek a fiókák egy teljesen másik helyre vonulnak.”
“Ezért elindítottam a drónt, átrepültem oda, hogy megnézzem, mi történik, és rájöttem, hogy egy hatalmas, 15 méteres jégszirt szélén sorakoznak.”
Csak az első önként jelentkezőnek nehéz
Az egyik bátor fióka hirtelen ugrik (vagy lelöki egy óvatlan társa), és nagy csobbanással landol a fagypont közeli vízben. Néhány másodperccel később azonban már látható, hogy biztonságban úszik a víz tetején.
Ezen felbuzdulva sokan összeszedik bátorságukat, pár pillanat múlva pedig már tömegével csobbannak a vízben.
“Zuhantak, és nagy jégdarabok úsztak alattuk a vízben. Lényegében mintha egy darab betonra estek volna” – mondta Gregory.
“De legnagyobb meglepetésemre nem csak túlélték, hanem felpattantak, és simán letudták életük első úszását.”
Gregory figyelemre méltó felvételei, amelyeken először láthatók pingvinfiókák sziklaugrásai, a Nat Geo Emmy-díjas Secrets of című sorozatának jövőre érkező, a Secrets of the Penguins (A pingvinek titkai) című epizódban lesznek láthatóak, amelynek premierjét a 2025-ös Föld napjára időzítették.
A legnagyobb pingvinfajnak különös téli rutinja van
A császárpingvin (Aptenodytes forsteri) a legtermetesebb az összes élő pingvinfaj közül, és az Antarktiszon őshonos.
A hím és a nőstény hasonló tollazatú és méretű, súlyuk 22-45 kilogramm között van és akár a 130 centiméteres magasságot is elérhetik. Fejük és hátuk fekete, ami elkülönül a fehér hasuktól, a halvány- mell és az élénksárga fülfoltoktól.
Ez az egyetlen olyan pingvinfaj, amely az antarktiszi tél folyamán szaporodik. Képesek 50-120 km-t megtenni a jégen keresztül a szaporodó kolóniákhoz, amelyek akár több ezer egyedet is tartalmazhatnak.
A nőstény egyetlen tojást rak le, amelyet a hím valamivel több mint két hónapig keltet, míg a nőstény visszatér a tengerre táplálkozni. A szülők ezt követően felváltva keresnek táplálékot a tengeren és gondoskodnak a fiókáról a kolónián. A vadon élő egyedek élettartama általában 20 év, bár megfigyelések szerint egyes példányok akár 50 éves korukig is elélhetnek.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Óriási idegen égitest bolygathatta meg a Naprendszert évmilliárdokkal ezelőtt
Második világháborús repülőgép roncsának állapotát őrizték meg a víz alatt
A koronavírus-járvány alatt az állatok viselkedése is gyökeresen megváltozott
Kína 2031-re kőzetmintákat hozna vissza a Marsról
Egy óriásbálna 50 éven keresztül tartotta rettegésben Konstantinápoly lakóit
Magyar tudósok az atombomba árnyékában – pusztítás magyar kézjeggyel