Te sem szeretnél az egyiptomi piramisok belsejében eltévedni
Ha az ember szeret utazni, és esetleg van egy bakancslistája is, akkor lehetséges, hogy az egyiptomi piramisok meglátogatása is rajta van.
Ez nem is csoda, hiszen az ősi remekművek minden évben turisták millióit vonzzák, és kis túlzással egy időutazásra viszik a látogatókat. Az UNESCO örökségeként és a világ hét csodájának egyikeként ismert piramisok természetesen kívülről is hihetetlenül lenyűgözőek, de nem sokan ismerik a belsejüket.
Az egyiptomi piramisokat sokan inkább csak kívülről néznénk meg
Mivel a piramisokat egykor lezárták, hogy senki se jusson be, a belső teret dokumentáló videók gyakran futótűzként terjednek el. A népszerű turistalátványosság belsejébe bepillantást engedő felvételek pedig nemrég sok embert meghökkentettek, szúrta ki a Unilad. Egyszer már mi is beszámoltunk azzal kapcsolatban, hogy mik azok az okok, amiért nem érdemes Egyiptomot és a piramisokat úti célnak választani.
A TikTok-on közzétett videó azt mutatja, ahogy a tartalomkészítő belép az egyiptomi piramisokba. Klausztrofóbiás olvasóink jobb, ha csak fél szemmel nézik végig a felvételt.
@youneszarou Who built the pyramids??? #yzfamily
Úgy tűnhet, hogy a piramis belsejébe nem lehet bejutni, a videó azonban megmutatja, hogy alagutakkal, kamrákkal és oldalsó járatokkal van tele. Ezek közül sok más helyiségekbe ágaz el, ami miatt olyan, mintha a készítő egy labirintusból próbálna kijutni. A férfi éppen csak átpréseli magát a rendkívül szűk átjárókon, és sokan nem is akarták elhinni, hogy a piramisok valójában ennyire helyhiánytól szenvednek.
Annak ellenére, hogy az egyiptomi piramisok több ezer évesek, a mai napig tudunk meg róluk teljesen váratlan dolgokat, olyanokat, amikről sokszor a kutatók sem értik, hogy maradtak ezidáig titokban. Éppen tavaly a szakértők egy kilenc méteres rejtett átjárót találtak Hufu fáraó piramisában.
A Scan Pyramid nevű csoport egy olyan misszió része, amelynek célja a piramisok belsejének megismerése olyan technológiák segítségével, mint a szkennerek és az infravörös termográfia. Jelenleg még nem tudják, hogy mire szolgál az átjáró, de a leletek már adtak néhány támpontot.
Mostafa Waziri, az egyiptomi legfelsőbb régiségtanács vezetője szerint az alagút a mennyezete alapján a piramis súlyának csökkentésére épült.
“De a nagy kérdés az, hogy ez a folyosó a főbejárat súlyának enyhítésére, vagy egy még felfedezésre váró tér tehermentesítésére jött-e létre. A szkennelési munka folytatódni fog, hogy további titkokat fedezzünk fel.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?