A kínai holdbázis videójában valami nagyon oda nem illő dolgot találtak
A Kínai Nemzeti Űrügynökség (CNSA) bemutatott egy CGI-videót az általuk felvázolt holdbázisról. Ez egy rendkívül ambiciózus terv, amelyet ráadásul az ország néhány évtizeden belül szeretne megvalósítani.
Érdekes meglepetést tartalmaz a kínai holdbázis terveit bemutató videó

Ezen a holdbázison valami nincs rendjén… Képernyőfotó: CGTN/YouTube
A kissé elavult, de figyelemfelkeltő felvétel a Nemzetközi Holdkutató Állomás terveit mutatja be, amelyet 2021-ben jelentettek be, és az oroszok fognak benne segédkezni, írja a Futurism.
A videó egy bizarr jelenet miatt is felkelti a figyelmet. A videóban ugyanis egy NASA űrsikló száll fel a távolban egy indítóállásról, szúrta ki a Space.com.
Ez vagy a távol-keleti humor egy példája, vagy egy ártalmatlan figyelmetlenség. Ehhez nem árt azonban tudni, hogy a Shuttle már több mint egy évtizede nyugdíjazva van.
Nem is beszélve arról, hogy Kína és a NASA még csak nem is beszélhet egymással, nemhogy együttműködjenek. Tehát, ha valaha is összefogna az USA és Kína egy holdbázis megépítéséhez, a Shuttle már nem lehetne ennek részese.
Ahogy Jack Kuhr űrkutatási riporter később észrevette, az állami China Global Television Network YouTube egy hasonlóan érdekes megoldással állt elő, hogy a háttérben elrejtse a felszálló Shuttle-t. Az amerikai űrsiklót kreatívan egy homályos, fehér szövegrésszel takarták el.

A Space Shuttle, az űrutazás szimbóluma. NASA/Bill Ingalls/Wikimedia Commons
Zűr az űrben
A NASA 2011-ben repült utoljára ilyen eszközzel, és a SpaceX Crew Dragonjának megjelenéséig az orosz Szojuz kapszulákra hagyatkozott a Nemzetközi Űrállomás személyzetének szállításában.
A Space Shuttle évtizedek alatt az űrkutatás ikonikus szimbólumává vált. Emellett valószínűsíthető, hogy a legkönnyebben hozzáférhető 3D-s elem, amelyet videókészítés során használhatunk.
A NASA űrsiklóflottája egészen hihetetlen számot hozott össze, 1981 és 2011 között összesen 135 küldetést teljesített.
A felvételnek továbbá megvan a maga varázsa a növekvő amerikai-kínai feszültségek miatt. Bill Nelson, a NASA adminisztrátora a múlt hónapban például azzal vádolta Kína annak űrprogramját, hogy katonai kísérleteket rejteget a Föld körüli pályán.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje
Omladozik az egri vár másolata – a rendkívüli haditettről forgatott hatalmas sikerű film helyszínén jártunk