Ezek a 6. századi romok egy rég elveszett város maradványai lehetnek
Az Egyesült Arab Emírségek Umm el-Quwain régiójában végzett ásatások során 6. századi romokat tártak fel, amelyek Tu’am ősi városának maradványai lehetnek.
Az Al Sinniyah-szigeten végzett korábbi kutatások egy gyöngyhalász-falut és egy kolostort tártak fel, amelyek a legutóbbi ásatások középpontjában álltak.
Az Umm el-Quwaini turisztikai és régészeti minisztérium helyi és nemzetközi partnerekkel együttműködve végezte a munkálatokat a helyszínen, adta hírül az Ancient Origins.
Meglehetősen gazdag városról van szó
Rania Hussein Kannouma, a Turisztikai és Régészeti Minisztérium megbízott igazgatója elmondta:
“Idén folytatódtak az ásatások a gyöngyhalász település déli végénél, további ásatásokat végeztek a város házain belül több és a keresztény kolostor területén, hogy jobban megértsük az épületek elrendezését és dokumentáljuk a régészeti struktúrákat.”
Az Al Sinniyah-szigeten végzett új ásatások egy nagyobb településre utaló bizonyítékokat tártak fel, amelynek legkorábbi lakottsági jelei a Kr. u. 4. századra nyúlnak vissza, és az 5. vagy 6. században érték el a legnagyobb népességet.
A régészek nagyméretű bérházakat találtak, amelyek egyenként körülbelül 30 négyzetméteresek, és keskeny sétányok mentén szorosan egymás mellett helyezkednek el.
A szakértők szerint ez a település lehet az ókori arab szövegekben említett Tu’am elveszett városa.
Tu’am híres volt gyöngyhalászatáról és drágakő-kereskedelméről. Az öböl partján fekvő regionális főváros lakossága a korabeli konfliktusok és a justinianusi pestisként ismert, a Földközi-tenger térségében elterjedt járvány következtében csökkent.
Ez a város elhagyásához vezetett. A területen található tömegsírok erre a bizonyítékok, amelyeken nem találhatók sérülésnyomok.
Ez a lelet a régió iszlám előtti történelmét is megvilágítja. A város arámi nyelven To’me, arabul Tu’am néven volt ismert, ami “ikreket” jelent.
Idővel ez a név görögül és angolul Thomasszá alakult át, bár az eredeti jelentése elveszett. Úgy tartják, hogy a város Szent Tamás tiszteletére kapta a nevét, akit a kereszténység terjesztésére küldtek keletre.
“Régészeti munkánk során az Emírségek öböl menti partvidékén valaha talált legnagyobb települést fedeztük fel” – mondta Tim Power professzor.
Megjegyezte, hogy az időszak pont egybeesik a korai földrajzi forrásokban leírt településsel. “Ez egyértelműen egy nagyon fontos hely. Soha senki nem találta még meg.”
Power professzor kifejtette, hogy bár nem találtak végleges bizonyítékot – például a város nevét tartalmazó feliratot –, az, hogy a tengerparton nem találnak más nagyobb településeket ebből az időszakból, megerősíti azt az érvet, hogy valóban ez Tu’am. “Ez kizárásos alapon ment.”
Dr. Michele Degli Esposti, az Umm el-Quwaini olasz régészeti misszió vezetője és a Lengyel Tudományos Akadémia kutatója kifejtette, hogy az eredményeknek jelentős hatása lesz az egész régióra.
A látogatók számára remek alkalom, hogy első kézből tapasztalják meg egy ősi város utcáit.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm