Ellopták az 1300 éves, legendás francia kardot, amely egy sziklafalban pihent
Artúr király és hűséges kardja, az Excalibur története évszázadok óta brit legenda, de nem csak nekik voltak a múltban bátor harcosaik jól bevált fegyverekkel. Franciaország Excaliburja azonban nyomtalanul eltűnt.
Az Pireneusok északi részén található Rocamadour községében volt található a Durandal, egy kard, amelyről azt állítják, hogy mintegy 1300 éve a magas sziklafalba állították, számolt be a Men’s Journal.
A La Dépêche szerint a fegyver állítólag Rolandé volt, egy híres lovagé, aki Nagy Károly alatt szolgált a nyolcadik században. Az itt hagyott ereklye pedig azóta is Rocamadour történelmének része.

Durandal kardja, amelyet Rocamadourban egy sziklafalba szúrtak. Patrick Clenet/Wikimedia
Hol lehet most a legendás harcos kardja?
A történet szerint Roland súlyosan megsebesült a Roncevaux-hágónál vívott csatában, és nem akarta, hogy “hű társát” elvegyék a baszkok, akik Nagy Károly seregei ellen harcoltak. Hogy biztosan ne kaparintsák meg, állítólag több száz kilométerrel arrébb, Rocamadourba utazott, és ott a sziklába állította Durandalt.
A történtek kivizsgálása már folyamatban van. Dominique Lenfant, a község polgármestere csalódottságának adott hangot a lopás miatt.

Azért Rocamadour a Durandal nélkül sem szégyenkezhet. Dynamosquito/Wikimedia
„Hiányozni fog nekünk Durandal, hisz évszázadok óta Rocamadour része volt” – panaszolta. „Rocamadour úgy érzi, hogy megfosztották egy részétől. Még ha csak egy legenda is, a településünk és a kard sorsa összefonódott.”
Amíg az apró település a Durandal eltűnését gyászolta, Lenfant mesélt egy keveset az ereklyéjükről és az eredeti rendeltetéséről.
„A Durandal közvagyon, amely az állam tulajdona. Ezt a kardot a sziklafalba ágyazták be, nagyon közel a kápolnánkhoz. Mindössze 80 centiméteres, tehát egy kis középkori fegyverről van szó, amelyet emberek vagy lovak elkábítására, nem pedig megölésére készült.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Budapesten a koreai udvari hímzés mesterművei – Királyi jelképek, mágikus motívumok és buddhista szimbólumok a Koreai Kulturális Központ új kiállításán
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt
A földkéreg egy része épp a földköpenybe csöpög
Így fog kinézni a világvége a szakértők szerint
Vad elmélet: bedrogozott katonák döntötték meg a Római Birodalmat
Mutáns kullancsot találtak Magyarországon: agyhártyagyulladást vagy halált is okozhat