Hidegrázós a Titanic legénysége által küldött utolsó távirat
Mindannyian ismerjük a Titanic tragikus történetét, amely jéghegynek ütközött az Atlanti-óceánon. A katasztrófa 1517 ember halálát okozta, miután az elsüllyeszthetetlennek titulált hajó örökre a hullámsírba merült.
Amikor a hajó 1912. április 10-én elindult Southamptonból első és egyetlen útjára, a világ legnagyobb hajójának számított, írja a Unilad. Út közben megállt Franciaországban és Írországban, mielőtt folytatta volna útját New York felé, de csak négy napja volt a tengeren, amikor jéghegynek ütközött. Hihetetlen, de a hajón lévő zenekar több mint két órán át játszott, hogy nyugtassa az utasokat, amíg a hajó el nem süllyedt.
A hajó tragédiája a modern történelem egyik legnagyobb katasztrófája, amely nem áll le az áldozatok szedéséve, tavaly ugyanis újabb öt ember halt meg egy tengeralattjáróban, amely az óceán fenekén lévő roncsok felé tartott.
A szerencse sem állt a Titanic mellett

A Titanic április 10-én, Southamptonban. Creative Commons
Most, a Titanicról küldött utolsó üzenetből kiderült, mit üzent a legénység, mielőtt elsüllyedt. A rádiósok többször figyelmeztették a legénységet a közelükben lévő jéghegyekre az ütközés előtt, szám szerint hatszor, mielőtt végül nekimentek volna az egyiknek.
A probléma az volt, hogy a rádiósokat teljesen leterhelte az új technológia, mivel rengeteg üzenet ment oda-vissza a hajók között. Az egyik hajó, amely kommunikált a Titanic-kal, az SS Californian volt, amely megpróbálta figyelmeztetni a legénységet, hogy jéghegyek veszik körül őket, de a Titanic vezető távírója, Jack Phillips csak annyit válaszolt:
Pofa be! Elfoglalt vagyok.
Azonban nem ez volt az utolsó üzenet, amelyet a legénység küldött. A valódi utolsó távirat, amely elhagyta a Titanic rádiós szobáját, a következő volt:
Jéghegynek ütköztünk, gyorsan süllyedünk, jöjjenek a segítségünkre.
Segélykérésükre azonban soha nem érkezett válasz, mivel a Californian fedélzetén lévő távírász aznapra nyugovóra tért, az üzenetet pedig csak órákkal később olvasták el. Ettől függetlenül Phillips nem adta fel, addig küldte a segélyhívásokat, amíg a Titanic végleg el nem merült.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Kötelező program a lengyeleket kedvelőknek: hamarosan jön a Lengyel Filmtavasz
Ez történne veled, ha csobbannál egy nukleáris reaktor pihentető medencéjében
A kutatók szerint ez az egy földi életforma képes lenne megélni a Marson
A legendás Orient Expresszen utazhatsz Budapestről Párizsba
A „rabul” ejtő Salamon-torony
Újra megnyitotta kapuit Magyarország egyik ikonikus szállodája