Hatalmas barlangokat észleltek a Hold felszíne alatt
A kutatók már az Apollo-küldetések óta, vagyis több mint fél évszázada gyanítják, hogy a Hold felszíne alatt egy kiterjedt alagúthálózat bújik meg, de még nem tudták megerősíteni a létezésüket, legalábbis egészen mostanáig.
Az olaszországi Trentói Egyetem tudósai a legmodernebb adatelemző eszközökkel vizsgálták a radarvisszaverődéseket, hogy “az első közvetlen bizonyítékot szolgáltassák a Hold felszíne alatt húzódó lávacsövek létezésére” – mondta Lorenzo Bruzzone, a Trentói Egyetem professzora a Nature Astronomy című folyóiratban. “Ezeket a barlangokat már több mint 50 éve felvázoltuk, de most először sikerült bebizonyítani a létezésüket.”
A kutatás szerint a jövőben az emberek állandó bázisokat építhetnek ezekben az alagutakban, írja a Futurism. Egy legalább 100 méter mély barlang megvédhetné az űrhajósokat a sugárzástól, a szélsőséges hőmérséklet-ingadozásoktól és a mikrometeoroid-záporoktól, amellett, hogy állandó jelenlétet teremthetne a Holdon.
Menedéket jelenthet egy barlang a Holdon?
Bruzzone és kollégája, Leonardo Carrer, a Trentói Egyetem adjunktusa a NASA Lunar Reconnaissance Orbiter által 2010-ben gyűjtött radaradatokat használta fel, hogy a Mare Tranquilitatis felszíne alá nézzenek. Ez egy hatalmas, lávafolyások által létrehozott medence, amely az Apollo-11 55 évvel ezelőtti első, legénységgel végrehajtott küldetésének leszállóhelye volt.
“Évekkel később újraelemeztük ezeket az adatokat az általunk kifejlesztett komplex technikákkal, és olyan radarreflexiókat fedeztünk fel a gödör területéről, amelyekre a leginkább kézenfekvő magyarázat egy földalatti barlang. Az adatok elemzésének köszönhetően sikerült létrehoznunk a járat egy részének modelljét” – tette hozzá Carrer. “A legvalószínűbb magyarázat egy üres lávacső.”
Az azonosított barlanghoz tartozik egy nyílás, amely az alatta lévő, több millió vagy milliárd évre visszanyúló barlanghoz vezet, amely abban az időszakban alakult ki, amikor az áramló láva lyukakat vájt a Hold felszínébe. A kutatók úgy gondolják, hogy tanulmányuk segíthet egy holdi bázis létrehozásában.
“A Földön is barlangokban kezdődött az élet, így logikusnak hangzik, hogy az emberek a Holdon is barlangokban lakjanak.”
A szakemberek még mindig reménykednek abban, hogy először robotokat vagy drónokat küldhetnek a Holdra, hogy az emberek helyett felfedezzék ezeket a lávacsöveket. Az általuk szerzett információból pedig megtudhatjuk, alkalmasak-e emberek elszállásolására.
A NASA tudósai által végzett más kutatások szerint egyes alagutak hőmérséklete 17 Celsius-fok körül mozog, így kiválóan alkalmasak arra, hogy az emberek menedéket találjanak bennük. De nem csak az USA érdeklődését keltették fel ezek a képződmények, Kína is vizsgálja egy bázis lehetőségét az egyik ilyen lávacsőben, szóval az űrverseny magasabb fokozatba kapcsolt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Veszélyben a kárpátaljai magyarok? A Kreml szerint legitim célpont a Kárpátaljára telepített Rheinmetall hadiüzem
A szuezi válság, ami a magyar forradalommal együtt zajlott
Az emberiség eredete: ezek a legkülönösebb elméletek
A radioaktív ember, aki borzalmas módon vesztette életét
Az ufóknak 2 bázisuk van a Földön az ügyvéd szerint, aki a helyszíneket is ismeri
Nagy a baj: Nostradamus és Baba Vanga is borzalmas évet ígér 2025-re