Most már hivatalos, a fiatal felnőttek a legboldogtalanabbak az összes korosztály közül
A fiatalok hivatalosan is a legboldogtalanabbak az összes korcsoport közül, és ez kihat az alapvető életmódjukra is. Az Egyesült Államokban van egy mondás, mely szerint az életben csak a halál és az adó biztos, és eddig úgy gondolták, a kor előrehaladtával mindkettő egyre inkább az emberek fejébe száll.
Emiatt azt gondolhatnánk, hogy fiatalnak lenni viszonylagos boldogságot jelent, de egy új kutatás szerint napjaink fiatal felnőttei a legboldogtalanabb korosztály az összes közül. A Dartmouth Egyetem kutatóinak új tanulmányából viszont kiderült, hogy a jólét hagyományos U alakú görbéje helyett a fiatalok ma már nem boldogan kezdik az életüket, hanem a felnőtt éveik alatt próbálják megtalálni a boldogságot, derül ki az Indy100 beszámolójából.
Mik lehetnek a boldogtalanság okai?
„Legalább 600 publikált cikkből álló szakirodalom alapján a boldogság U alakú, a boldogtalanság pedig púp alakú diagramot mutat. A különböző adathalmazok és mérések során a középkori mélypontra vonatkozó megállapítás eddig következetesen megismétlődött” – magyarázta David Blanchflower professzor, vezető szerző. „De ma már nem. Jelenleg a fiatal felnőttek átlagosan a legkevésbé boldog emberek. A boldogtalanság most már csökken a korral, a boldogság pedig nő. Úgy vettük észre, hogy ez a változás 2017 körül kezdődött. Az idősebb korosztály azóta boldogabb, mint a fiatalok.”
Az eredmények sokkolták a kutatókat, mert az U-alakú mintázatot már megfigyelték világszerte minden társadalomban, függetlenül attól, hogy fejlett vagy fejlődő országokról volt szó. Sőt, ezt a tendenciát az emberszabású majmok populációiban is megfigyelték. Mostanra azonban az U alakú görbe inkább egyenes vonalúvá változott, és az emberek a felnőttkor végén tapasztalják a legnagyobb, a önálló életük elején pedig a legkisebb mértékű életelégedettséget.
„Pontosan ugyanazt a mintázatot találtam 43 országban, amelyet már megvizsgáltam, és ez nagyon ijesztő.”
Már évekkel ezelőtt cselekednünk kellett volna ez ellen.
Jelenleg rekordszámú fiatal, különösen fiatal nő kér segítséget a mentális egészségügyi intézményektől, de egyelőre a kutatók sem tudják, miért. A kutatók hangsúlyozzák, hogy nem a Covid-19-járvány az oka, ugyanis „a COVID egyszerűen csak meghosszabbítja a 2011-ben kezdődött tendenciákat”. Ehelyett valami olyasmiben gondolkodnak, ami 2014 körül kezdődött, és aránytalanul nagy mértékben érinti a fiatal nőket.
„Valami olyat keresünk, ami 2014 körül kezdődött, globális, és aránytalanul nagy mértékben érinti a fiatalokat, különösen a nőket” – magyarázta Blanchflower a Scientific Americannek.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban