Az Ohio állambeli Put-In-Bay felszíne alatt 10 méter mélyen fekszik a Crystal Cave, egy geológiai csoda és a világ legnagyobb geodája. Ezt a földalatti csodát 1897-ben fedezték fel a Heineman borászat számára kutat ásó munkások, és ez a föld alatti csoda a természet művészi képességeiről tanúskodik. A barlang falát, amely elképesztő, 10 méter hosszú, celesztitkristályok díszítik, és olyan kékes árnyalatot kölcsönöznek, amely már több mint egy évszázada lenyűgözi a látogatókat.
A Kristálybarlangot 1897-ben véletlenül tárták fel a borászat munkásai, miközben egy kutat ástak 12 méter magasan a barlang felett. A Heineman Pincészet tulajdonában és üzemeltetésében lévő felfedezés jelentős áldássá vált a családi vállalkozás számára. A barlang feltehetően 12 000 és 15 000 év közötti korú, és a celesztitté kristályosodott stroncium-szulfát lassú lerakódása során alakult ki. A barlangban található kristályok hossza 20 és 45 centiméter között mozog, néhány geóda szélessége pedig eléri az 1 métert — írja a World Records Academy.
Történelmi jelentőségű geóda
A celesztitkristályokat kezdetben tűzijátékok gyártására gyűjtötték és értékesítették. A barlangban rejlő igazi turisztikai látványosságot azonban a szesztilalom idején ismerték fel. Míg a South Bass-szigeten sok borászat bezárta kapuit, a Heineman Pincészet túlélte, hogy túrákat szervezett a Kristálybarlangban. Ez az innovatív megközelítés kulcsfontosságú bevételi forrást biztosított, amely lehetővé tette a borászat számára, hogy átvészelje a szesztilalom gazdasági viharát és fenntartsa működését.
Látogatás a Kristálybarlangban
A Crystal Cave ma is népszerű turisztikai célpont, amely a világ minden tájáról vonzza a látogatókat. A Heineman Pincészettel kombinált csomagként kínált túrák egyedülálló élményt nyújtanak a világ legnagyobb geodéziájának szívébe való leereszkedéssel. Felnőttenként 12 dollárért és 6-11 éves korú gyermekek számára 7 dollárért (6 éves kor alatt ingyenes) a látogatók felfedezhetik a barlangot, és megkóstolhatnak egy 5 unciás pohár bort vagy szőlőlét. A túrák május elejétől szeptember végéig tartanak, naponta 11 és 17 óra között (vasárnap déli 12 órától).
Egy geológiai csoda
A barlang belseje a természet szépségének látványossága. A feltűnő kékes színű celesztitkristályok borítják a falakat, szinte túlvilági környezetet teremtve. Annak ellenére, hogy a korai időkben néhány kristályt eltávolítottak a tűzijátékok gyártása céljából, sok közülük érintetlenül maradt, és lélegzetelállító látványt nyújt. A geóda tágas belseje ma már egyenes következménye ezeknek a bányászati tevékenységeknek, amelyek megnövelték a geóda eredeti méretét.
Kiegészítő látnivalók
A Kristálybarlang meglátogatását gyakran párosítják a Heineman Borászat, Ohio legrégebbi, 1888-ban alapított családi borászatának megtekintésével. A pincészet édes borok széles választékát kínálja, és lehetőséget biztosít palackok megvásárlására emlékbe. A geóda melletti borkert tökéletes hely a pihenésre és a helyi borok fogyasztására, ami tovább fokozza a Crystal Cave felfedezésének egyedülálló élményét.
A Kristálybarlang nemcsak geológiai, hanem történelmi kincs is. Felfedezése és későbbi turisztikai látványosságként való felhasználása létfontosságú szerepet játszott a Heineman Pincészet túlélésében a nehéz gazdasági időkben. Ma Put-In-Bay egyik kihagyhatatlan célpontja, amely bepillantást enged a lábunk alatt elterülő lenyűgöző világba. Akár a geológia rajongója, akár a történelem szerelmese, vagy egyszerűen csak egy egyedülálló kalandot keres, a Crystal Cave felejthetetlen élményt ígér.
Ha tehát legközelebb Ohióban jár, mindenképpen merészkedjen le a Crystal Cave mélyére, és legyen szemtanúja a világ legnagyobb geodéziájának – egy olyan rejtett gyöngyszemnek, amely valóban meghatározza természeti világunk csodáit.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
Egy francia turista azt állítja, hogy több mint 600 nőt ejtett teherbe Afrikában
Újra lemerülnek a Titanic roncsához 1 évvel az OceanGate után
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyar fejlesztésű elektromos midibusz kerül ki az utakra
Az 1925-ös petricsi incidens: amikor egy kóbor kutya miatt tört ki a háború
Ukrajna csak „tesztpálya” az Oresnyik rakétának Zelenszkij szerint
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő
Stonehenge, megdöbbentő felfedezés: Az oltárkő eredete újraírhatja a történelmet
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja