A kínai agyaghadsereg hihetetlen története
Az agyaghadsereg a történelem egyik legnagyobb jelentőségű lelete, amely Csin Si Huang-ti császár nagyszabású törekvéseinek legjobb példája.
A történet szerint a császár miniszterelnökét, Li Sít bízta meg azzal a feladattal, hogy készítsen kerámiafigurákat az élő szolgák helyett, akiket eredetileg magával akart eltemetni, írja az Ancient Origins.
Döntése több ezer, életnagyságú, egyedileg kidolgozott agyagkatonát eredményezett, amelyek a császárt voltak hivatottak megvédeni a túlvilágon.
Az agyaghadsereg nem ebben a világban szolgálja az uralkodót
Csin Si Huang-ti a Hadakozó fejedelemségek korszakában, Kr. e. 247-ben került a trónra mindössze 13 évesen, Kr. e. 221-ben pedig egyesítette Kínát, így ő lett az ország első császára.
Uralkodását jelentős újítások jellemezték, többek között központosítatta a hatalmat, de egy bevezetett egy szabványrendszert a súlyok, mértékek és még az írás egységesítésére is, illetve a kínai nagy fal elődjének megépítése is akkori tervei között szerepelt.
Az 1974-ben felfedezett agyaghadsereg is tanúsítja nagyravágyását. Az alakok között harcosok, harci szekerek és lovak vannak, mind katonai alakzatban elhelyezve, amelyekből a történészek becslései szerint mintegy 8 ezret készítettek, mindegyiküknek jellegzetes arcvonásai, illetve öltözete van, és, még magasságuk is tükrözi rangjukat.
A feltárás során nemcsak a katonák, hanem az ősi fegyverek tárháza is előkerült. Ezek a leletek felbecsülhetetlen értékű betekintést nyújtottak a Csin-dinasztia technológiai fejlődésébe.
A felfedezés lenyűgöző volta ellenére a sírnak csak egy töredékét tárták fel a megőrzéssel kapcsolatos aggodalmak és a magas higanyszint miatt, ami a történelmi feljegyzésekben leírt bonyolult építkezésről tanúskodik.
Az agyaghadsereg továbbra is Csin Si Huang-ti császár maradandó örökségének szimbóluma, amely ablakot nyit a múltba és az ősi Kína kifinomult kultúrájába.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban