Kína kifejlesztett egy olvadásbiztos atomerőművet
Kínai kutatók kifejlesztették a világ első olvadásbiztos atomerőművét. Az atomenergia egy tiszta alternatíva az olyan, erősen szennyező energiaforrásokkal szemben, mint a gáz, az olaj és a szén, amelyek mind hatalmas mennyiségű, a bolygónkat túlmelegítő légszennyezést okoznak.
A The Independent jelentése szerint a közvélemény félelme az atomerőművek katasztrofális leolvadásától, mint ami Csernobilban és Fukusimában történt, hátráltatja azt, hogy még több létesítményt hozzanak létre.
És bár az ilyen katasztrófák ritkák, valós aggodalomra adnak okot. Éppen ezért olyan érdekes a kínaiak által kifejlesztett, olvadásbiztos erőmű a jövőnk és a tiszta energia szempontjából.
A The Cool Down szerint a Csinghua Egyetem kutatói számos új módszert alkalmaztak az erőmű tervezése során, amely egy kavicságyas reaktoron alapul abból a célból, hogy gyakorlatilag kizárja a leolvadás lehetőségét.
A reaktort víz helyett héliummal hűtik, és a nagyméretű üzemanyagrudak helyett apró uránból álló üzemanyag-részecskékkel töltött, hőálló, ököl méretű grafitgömböket használ.
Bár a kavicságyas konstrukciót nem lehet visszamenőlegesen alkalmazni régebbi atomerőművekben, a tudósok szerint a jövőbeni erőművek szabványaként szolgálhat.
A szél- és a napenergiára egyre inkább a piszkos energiát felváltó tiszta energiaforrásokként hivatkoznak a sajtóban, viszont az atomenergia hamarosan még nagyobb szeletet haraphat ki az energiapiacból.
A piszkos energia leváltásának egyik fő kihívása azonban egyelőre az elegendő tiszta energia előállítása, hogy maradéktalanul kielégíthesse a keresletet.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban