Mire lenne képes az emberiség 2-es típusú civilizációként?
A Kardasov-skálán még mindig 0-ás típusú civilizáció vagyunk, de közelebb vagyunk a Föld energiájának teljes hasznosításához, mint valaha.
De mit kellene elérnünk ahhoz, hogy 2-es típusú civilizációvá váljunk?
A Kardasov-skála egy mérőszám, amellyel egy civilizáció technológiai fejlettségi szintjét mérhetjük az általa felhasznált energia mennyisége és típusa alapján. 0. típusú civilizációként az energiánk nagy részét még mindig szerves forrásokból, például fából, szénből és olajból nyerjük.
A What If beszámolójából kiderü, hogy ahhoz, hogy 1-es típusúvá avanzsáljunk, el kell sajátítanunk a Föld összes energiaformájának használatát, nem csak a fosszilis tüzelőanyagokét. A nap-, szél-, víz- és geotermikus energia terén elért számos előrelépésnek köszönhetően már a célegyenesben vagyunk.
De ahhoz, hogy a 2-es típust is elérjük, a Nap teljes energiáját fel kellene tudnunk használni. De mire kellene nekünk egyáltalán annyi energia?
A leghatékonyabb módja a 2-es típusú civilizációvá válásnak és a Nap energiája felhasználásának egy nagy számú műholdcsoport lenne, az úgynevezett Dyson-rajjal kell a Nap körül keringenünk.
Miért lenne szükségünk egy ilyen szerkezetre?
Ennek elkezdése előtt azonban még rengeteg teendője lesz az emberiségnek a Földön, mivel rengeteg potenciális veszély leselkedik ránk, amely megállíthat minket, beleértve az éghajlatváltozást, egy globális háborút, a járványokat, de még az aszteroidákat is.
Ha a Nap minden ereje a rendelkezésünkre állna, egyszerűen meg tudnánk oldani minden lehetséges veszélyhelyzetet, sőt, szükség esetén a Földet is arrébb tudnánk tenni.
Ez viszont nem akkora meglepetés, elvégre ezen a szinten már képesnek kellene lennünk a Naprendszerben lévő összes dolog pályáját. A Dyson-raj használatával más bolygókat is lakhatóbbá tehetnénk.
Ezeknek a műholdaknak a segítségével és a Nap energiájának felhasználásával gondosan szabályozhatnánk bármely bolygó hőmérsékletét. Elkezdhetnénk a közeli bolygók terraformálását annak érdekében, hogy új lakóhelyet szerezzünk magunknak, így az egész Naprendszert benépesíthetjük.
A gyors bolygóközi utazás technológiája ezen a ponton valószínűleg mindenki számára elérhetővé és megfizethetővé tenné az űrutazást.
Még az éghajlatváltozás sem jelentene akadályt, ha a Földet részben beárnyékolnánk a Dyson-gömbbel, időt adva neki, hogy meggyógyuljon és újjáépítse a légkörünket. Már ha túléljük addig.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén