Augustus, a császár, aki elhozta a békét a Római Birodalomnak
Augustus uralkodása alatt a római történelem egy teljesen új korszakába lépett, amelyet gazdasági és politikai reformok mellett jó néhány építészeti projektet is véghez vitt.
A majdani császár Octavianuszként látta meg a napvilágot, és nagybátyja, Julius Caesar meggyilkolása után került hatalomra, majd gyorsan megbosszulta Caesar halálát Kr. e. 42-ben a philippi csatában, írja az Ancient Origins.
Augustus egyik legjelentősebb alkotása a Kr e. 2-ben elkészült császári fórum nevű épületegyüttes, amely természetesen az uralkodó nevét viselte. Itt állt a Bosszúálló Mars temploma is, amely megépítésére a császár a philippi csatában esküdött fel, és a Caesar gyilkosai feletti győzelemre emlékeztek vele.

Augustus, Róma első császárának mellszobra. Dan Mihai Pitea/Wikimedia Commons
Augustus a valaha volt legnagyobb római uralkodók között
A fórumon hosszú oszlopcsarnokok, tribünök és Róma legnagyobb embereinek szobrai voltak, Augustus építészeti eredményei azonban nem értek itt véget. Megépítette mauzóleumát, a Pantheont, a Theatrum Marcellit, vagyis a Marcellus színházat és az Ara Pacist, amely az általa megteremtett békét ünnepelte.
Fejlesztései az egész városra kiterjedtek, amelyek magukban foglalták a Palatinus-domb átalakítását, a Forum Romanumot és a Mars-mezőt. De uralkodása alatt nem csak az esztétikára ügyelt, ugyanis Augustus által indult el a Pax Romana, az a 200 évig tartó, békés időszak, amely során virágzott a gazdaság és a kultúra, és számos hadjáratot folytatott a birodalom határain kívül ennek biztosítására.
A császár Kr. u. 14-ben halt meg, megreformált alkotmányt és Rómára évszázadokon át hatást gyakorló örökséget hagyva maga után, uralkodása így minden szempontból meghatározó korszak volt a Római Birodalom számára.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Így fog kinézni a világvége a szakértők szerint
Vad elmélet: bedrogozott katonák döntötték meg a Római Birodalmat
Mutáns kullancsot találtak Magyarországon: agyhártyagyulladást vagy halált is okozhat
Hogy úszta meg Oroszország Donald Trump vámjait?
Valóban létezett a legendás Bábel tornya? Most bizonyítékot találhattak rá!
Magyar tudósok segítségével fejtették meg a madarak repülésének titkát