Melyik vármegye a legbiztonságosabb Magyarországon?
Biztos sokakban felmerül a kérdés, mennyire biztonságos Magyarország. Szerencsére ezekről a statisztikákról bárki könnyedén tájékozódhat, de most ebben a cikkben összefoglaljuk, melyik vármegye számít a legbiztonságosabbnak az országban.
A KSH statisztikái alapján a 2010-es évektől folyamatosan csökken a regisztrált bűncselekmények száma. Míg 2010-ben 447 186 bűncselekményt regisztráltak, 2023-ra ez a szám 178 172-re csökkent. A részletes statisztikák bemutatják a bűncselekmények különböző típusait, de kiemelkedő, hogy az évek során a három leggyakoribb bűncselekménytípus a lopás, csalás és az ittas vezetés volt.
A bűncselekmények statisztikáját régiókra és vármegyékre bontva is megtekinthetjük. Nem meglepő módon Budapest tűnik az ország “legveszélyesebb” részének, mivel itt történik a legtöbb bűncselekmény. Ugyanakkor fontos figyelembe venni, hogy Budapest az ország legnagyobb városa. A 2022-es népszámlálás adatai szerint 1 685 342 ember él itt, ami magyarázatot ad arra, hogy miért fordul elő itt a legtöbb bűncselekmény.
A vármegyékre lebontott statisztikák
A statisztikák alapján minden régióban vannak kevésbé és jobban biztonságos területek, tehát nincs olyan régió, amely kifejezetten a bűnözők „fészke” lenne. A 2023-as adatok szerint a legbiztonságosabb vármegyék közé tartozik Nógrád, Tolna és Zala vármegye, ahol a regisztrált bűncselekmények száma nem haladja meg a 4000-et. Ezekben a vármegyékben is a leggyakrabban előforduló bűncselekmények a lopás, csalás és ittas vezetés.
A statisztikák alapján 2023-ban a legveszélyesebb vármegyék Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun voltak, ahol a regisztrált bűncselekmények száma meghaladta a 9000-et. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a statisztikákat nem mindig lehet teljesen megbízhatónak tekinteni, mivel bármikor és bárhol, főleg az online vásárlások során, elszenvedői lehetünk egy bűncselekménynek.
Hogyan tudjuk csökkenteni ezt a statisztikát?
Az online vásárlás valóban kényelmes és egyszerű lehet, de van egy árnyoldala is. Az adatszivárgások miatt az adataink rossz szándékú személyek kezébe kerülhetnek, akik visszaélhetnek velük, például adathalász sms-eket és e-maileket küldhetnek a felhasználóknak. Az utóbbi időben például olyan sms-ek jelentek meg, amelyek bankokat utánzó módon próbálták megszerezni az ügyfelek bankkártya adatait.
Ha valaki alaposan odafigyel, észlelheti, hogy ezek az üzenetek ismeretlen telefonszámról érkeznek. Azonban a figyelmetlen felhasználók gyakran nem veszik észre ezt, és miután megadták bankkártya adataikat, azok a rosszindulatú személyekhez kerülnek, akik felhasználhatják őket. Az ilyen sms-ek és e-mailek elkerülése érdekében fontos mindig ellenőrizni a feladók címét. Ez segít megbizonyosodni arról, hogy az üzenet valóban a megszokott és megbízható forrástól származik.
Ez is érdekelhet:
- Ez volt a magyar nyaralások kedvenc helye idén
- Ez a slágert szólaltatja meg Magyarország harmadik zenélő útja
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet
Lengyel tábornok: Abban a percben szétlőjük Szentpétervárat, amint Oroszország lépést tesz a balti államok felé