Sokak szerint okostelefon látható egy 19. századi festményen, a válasz azonban sokkal kézenfekvőbb
Egy művészeti szakértő megfejtette az időutazó rejtélyét, aki egy 160 éves festményen látszólag okostelefont tart a kezében. Az interneten nemrégiben újra terjedni kezdett az 19. századi műalkotás, amiről azt hitték, hogy egy modern tárgy is szerepel rajta.
A szóban forgó képet Ferdinand George Waldmüller osztrák művész festett 1860-ban, címe pedig Die Erwartete, magyarul A várakozás. A festményen egy nő látható, aki egyedül sétál a vidéken, miközben egy férfi egy virággal várja a nőt, aki mintha telefonozna séta közben, szúrta ki a Unilad.
Nem meglepő módon nem okostelefon van a festményen
Az alkotás jelenleg a müncheni művészeti múzeumban látható. A nő kezében lévő tárgyra egy skót turista figyelt fel, aki 2017-ben az elsők között vette észre a bizarr részletet Waldmüller festményén. Peter Russel a Vice-nak adott beszélgetésében arról elmélkedett, hogyan változhat meg egy műalkotás megítélése a megvalósulás kontextusának függvényében.
„Engem leginkább az ragadott meg, hogy a technológia változása mennyire megváltoztatta a festmény értelmezését, és bizonyos értelemben az egész kontextusát is. A nagy változás természetesen az, hogy 19. század közepén mindenki énekeskönyvként vagy imakönyvként azonosította volna azt a tárgyat, amelybe a lány elmerül, viszont ma már mindenki észrevenné a hasonlóságot egy tizenéves lány jelenetével, aki a közösségi médiába merül el az okostelefonján.”
Sokaknak az sem számított, hogy az első okostelefont 2007-ben hozták forgalomba, és kiálltak az őrült időutazásos elmélet mellett. Azonban Gerald Weinpolter művészeti szakértő örökre eldöntötte a kérdést. Weinpolter a 19. és 20. századi művészet szakértője, és pontosan tudta, hogy a nő mit tart a kezében. A Vice-nak nyilatkozva azt mondta, hogy a lány ezen a Waldmüller-festményen nem az új iPhone-t hozta ki egy előfizetés mellé, hanem a templomba indul, a kezében pedig egy kis imakönyv van.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet
Lengyel tábornok: Abban a percben szétlőjük Szentpétervárat, amint Oroszország lépést tesz a balti államok felé