A Netflix új, háromrészes dokumentumfilm-sorozata, A 1000 gyerekes férfi pillanatok alatt a streaming platform legnézettebb műsorává vált. A sorozat több család és egyedülálló nő történetét mutatja be, akik rájöttek, hogy spermiumadományozójuk, Jonathan Jacob Meijer, valójában egy szupertermékeny donor, aki több száz gyermeket nemzett különböző országokban és kontinenseken.
Meijer tizenegy spermabanknak adományozott a Hollandiában (ahol körülbelül 17 millió ember él, ami Texas lakosságának fele), és magánúton is vállalt adományozásokat. A dokumentumsorozat rendezője, Josh Allott a Tudumnak elmondta: „Csak egy életünk van ezen a földön – miért döntött úgy, hogy a vonzerejét, az intelligenciáját és a kreativitását arra használja, hogy tömegesen szaporodjon, és becsapja ezeket az embereket?” — írja a Forbes.
Ki az a Jonathan Jacob Meijer?
Jonathan Jacob Meijer egy holland zenész és YouTuber, akinek állítólag több mint 500 gyermeke született spermiumadományozás révén világszerte. Meijer 2024 februárjában egy YouTube-videóban arról beszélt, hogy egy osztálytársa inspirálta őt, aki meddő volt. 2023 októberében pedig elmondta, hogy mivel családjában nincs kórtörténete sem ráknak, sem cukorbetegségnek, sem genetikai betegségeknek, úgy gondolta, hogy spermiumadományozása jótékony cselekedet.
Meijer nagy családból származik, hét testvére van. Gyerekkoráról egy barátja, Patricia beszél a dokumentumfilmben, aki elmondta, hogy fiatal felnőttként Meijer küzdött a saját identitásának megtalálásával, és gyakran váltott munkahelyeket és megjelenéseket. Az egyik anya “istenkomplexussal” írta le őt, köszönhetően hosszú, hullámos szőke hajának és mélykék szemeinek.
Mit tett állítólag Jonathan Jacob Meijer?
Meijert azzal vádolják, hogy hazudott a szülőknek, és félrevezette őket annak érdekében, hogy spermiumadományait felhasználják gyermekeik megszületéséhez. Az A 1000 gyerekes férfi részletezi, hogyan használt Meijer több álnevet, például Jacob, Ruud, Walter és Maarten, hogy kapcsolatba lépjen azokkal a szülőkkel, akiket segített.
Az ilyen sorozatos adományozók, mint Meijer, jelentős kockázatokat rejtenek magukban, mivel fennáll a veszélye, hogy több száz gyermek osztozik ugyanazokon a géneken. Ennek egyik legsúlyosabb következménye a beltenyészet (vérrokonsági kapcsolat), ami különösen aggasztó Hollandiában, ahol Meijer számos adományozást végzett egy viszonylag kis földrajzi területen.
Mi történt a családokkal és a gyerekekkel?
Meijer spermiumadományai több száz családot érintettek, sokuk szerepel a A 1000 gyerekes férfi című dokumentumfilmben. Közéjük tartozik Suzanne és Natalie Hollandiából, akik azt hitték, hogy Meijer csak néhány párnak segített. Emellett ott van Joyce és John, egy házaspár, akik nem tudtak gyermeket vállalni John első házassága alatt végzett visszafordíthatatlan vazektómia miatt.
Hogyan kapták el Jonathan Meijert?
Több mint 150 szülő, akiknek gyermeke Meijertől származik, online kapcsolódott össze, és segítséget kértek a Donorkind Alapítványtól, amely spermiumadományokból származó gyermekeknek segít felkutatni biológiai gyökereiket. A holland orvosi irányelvek szerint egy donor legfeljebb 25 gyermeket nemzhet, hogy elkerüljék a beltenyészet kockázatát. Meijer azonban messze túllépte ezt a számot.
2023 áprilisában egy holland bíróság elrendelte, hogy Meijer hagyjon fel a spermiumadományozással, és 100 000 eurós bírsággal sújtották minden jövőbeli adományozása esetére. Meijernek azt is megparancsolták, hogy kérje spermabankoktól a még felhasználható spermájának megsemmisítését.
Hol van most Jonathan Jacob Meijer?
Jonathan Meijer továbbra is utazgat a világban, és YouTube-csatornáján osztja meg kalandjait. 2024 májusában elismerte, hogy 550 gyermeket nemzett, annak ellenére, hogy korábban azt állította, hogy ez a szám „körülbelül 250” volt. Meijer nem vett részt a dokumentumfilmben, mondván, hogy az alkotók „termékenységi csalónak” akarták nevezni a sorozatot, amellyel nem értett egyet.
Bár Jonathan Meijer tettei sok család életét megváltoztatták, a hatások messze túlmutatnak a közvetlen leszármazottakon.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
Léteznek nem gömb alakú bolygók?
Új elmélet: ezért érezzük, hogy 2020 óta szabályosan repül az idő
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Több, mint 100 milliárdot kap a turizmusfejlesztés 2025-ben
Emberi szuperhősök? Léteznek – a tudósok vizsgálják őket
Egy orvos elmondta, hogy altatásban valójában nem alszol – sokkal ijesztőbb
Magyar tartalékos katonák belekóstoltak a fagyos ukrán front lövészárok valóságába – képek, videó
Lenyűgöző kivilágítással indult el a Miskolci Adventi Fényvillamos – Nézze meg itt kívül-belül
Amerika sürgeti Ukrajnát, hogy 18 évre csökkentsék a mozgósítási korhatárt