A tiltott sziget a Bengáli-öbölben, ahol az őslakosok hidegvérrel megölik a partraszállókat
Egy különös, az utazók elől eltiltott sziget a Bengáli-öbölben a világ legveszélyesebbjei között van számon tartva, és nem ok nélkül. A többi hasonló hellyel szemben azonban itt nem valami vérszomjas vadállat leselkedik a gyanútlan utazóra és nem is egyéb extrém természeti körülményről van szó. Az Északi-Szentinel-szigeten a legveszélyesebbek az őslakosok.
A helyi törzs a becslések szerint körülbelül 60 ezer éve él a szigeten, a mai napig saját akaratukból teljes elszigeteltségben, és nem örülnek a váratlan látogatóknak – derül ki a Unilad írásából. A lakók ugyanis arról híresek, hogy bárkit, aki a szigetükre keveredik, hidegvérrel meggyilkolnak. Ennek megfelelően a sziget közel 10 kilométeres körzete a mai napig tilalmi zóna, amit egy-két kivétellel komolyan is vesznek.
A tiltott sziget lakói
Az Északi-Szentinel-szigetet már Marco Polo is említette feljegyzéseiben. Leírása szerint az őslakosok kifejezetten agresszívek és kegyetlenek, és amit (vagy akit) elkapnak, azt meg is eszik. India brit megszállása alatt is összesen csak öt brit adminisztrátor látogatott el az Északi Őrszem-szigetre. Egy, a tiltott szigettel foglalkozó kutató szerint ezenfelül az elmúlt néhány száz év alatt gyakorlatilag kétféle ember fordult meg a szigeten: kutatók és rabszolgafelhajtók.
A sziget közigazgatásilag Indiához tartozik, a Bengáli-öbölben található, ezen belül pedig az Andamán-szigetcsoport részét képzi. A legközelebbi szárazföldi országok Mianmar és Thaiföld. Az indiai kormány az elszigeteltsége miatt a népszámláláskor elsősorban a sziget távolról történő fotózására támaszkodik, így pontos adat a mai napig nincs a népességről. Becslések szerint azonban a törzshöz tartozók száma ötven és száz között mozoghat.
A 2018-as incidens
Hat évvel ezelőtt a sziget hosszú idő után egy amerikai férfi halála kapcsán került a középpontba. A 26 éves John Allen Chau azért utazott a szigetre illegálisan, mert a törzs tagjait keresztény hitre akarta téríteni. Az ügy érdekében Chau az Andamán-szigetcsoport központjába, Port Blair-be utazott, ahol helyi halászokat fizetett le, hogy vigyék a lehető legközelebb a tiltott szigethez.
Több kísérlete is volt, a férfi próbálkozott ajándékokkal és szép szóval is, bár igen meglepő lett volna, ha az őslakosok bármelyikéről is kiderül, hogy beszél angolul. Az amerikai férfi naplója szerint az egyik látogatás alkalmával egy fiú egy fémhegyű nyíllal lőtte meg, amely a kezében tartott Bibliát lyukasztotta át, de még ez sem rettentette el. Az utolsó látogatás november 17-én történt, de Chau onnan soha nem tért vissza. A halászok azt állítják, hogy látták, amint a törzs elhurcolta és eltemette a holttestét a sziget partján.
A férfi egyébként ezért a mutatványáért a 2018-ban a legértelmetlenebb halálokért járó Darwin-díjat is megkapta. A titokzatos tiltott sziget lakói pedig feltehetően azóta is békében élnek, mit sem sejtve arról, hogy ők az egyik utolsó kőkorszaki törzs a világon.
Ezeket is érdemes elolvasni:
Békét hozó lobogó – A fehér zászlóról, ahogy még nem hallottad
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Tudtad, hogy tanulhatsz űrmérnöknek Magyarországon?
A Marsról érkező jelet egy amerikai apa és lánya dekódolta
Az ENSZ főtitkára „nagyon aggódik” az orosz frontra érkező észak-koreai katonák miatt
A tiltott kísérlet, amellyel az évezredek során többször megpróbálkoztak
Románia került Magyarország helyére egy olasz földrajzkönyvben!
A táncoló pestis esete és az őrültségről alkotott kép a kora újkorban