Milliárdossá tesz a NASA, ha megoldod a legégetőbb problémájukat
A NASA jövőbeli küldetéseinek segítésében akár mi is fontos szerepet játszhatunk, mivel az űrügynökség új felhívása az egész világnak szól.
Annak ellenére, hogy az űrügynökséget elképesztően képzett mérnökök és tudósok alkotják, a világűrben számtalan olyan problémával találkozhatnak a különböző küldetések során, amelyek megoldása túl sok időt vagy anyagi forrást igényelne. És mivel a kormányhivatal most megoldást kér, nem kevés összeget hajlandók fizetni annak, aki képes kezelni a problémát, szúrta ki a Unilad.
De mennyi az annyi?
A NASA hajlandó 3 millió dollárt, átszámolva 1,1 milliárd forintot fizetni bárkinek, aki segít megoldani az egyik legnagyobb problémát, amellyel várhatóan szembe kell nézniük, miközben tovább terjeszkednek a világűrben, ami most éppen esedékes a közelgő, Holdra való visszatérés miatt. A 2026-ra tervezett misszió során több mint 50 év után először szállna le legénység a Hold felszínére.
És milyen probléma megoldását várja el a NASA?
Nos, mivel egyre többen szándékoznak a Holdra és azon túlra menni, nagy mértékben javulnia kell a küldetések fenntarthatóságának. Míg a NASA mostanra már kitalálta, hogyan juttasson embereket a Holdra, az űrügynökség segítséget kér ahhoz, hogy a hosszútávú küdetések fenntarthatóbbak legyenek. Ebbe például beletartozik az utazás alatt az űrben keletkező hulladék hasznosítása. Ehhez létrehozták a LunaRecycle Challenge weboldalt.
Az oldalon található nyilatkozat szerint: „Ahogy a NASA a jövőbeni űrmissziókra készül, a fenntarthatóság kritikus fontosságú lesz. A LunaRecycle Challenge arra kéri az innovátorokat, hogy gondolják át, hogyan lehet a különböző szilárd hulladékokat feldolgozni és újrahasznosítani űrkörnyezetben úgy, hogy semennyi, vagy csak nagyon keveset juttassanak vissza a Földre.”
A szervezők remélik, hogy ez új gondolkodásmódot és megoldásokat szül a jövőbeli problémákra. A program menedzsere és a NASA Centennial Challenges megbízott programmenedzsere, Kim Krome is örömét fejezte ki, hogy ezzel „a NASA LunaRecycle Challenge hozzájárul a fejlett gyártás és az élőhelyek technológiai szükségleteire vonatkozó megoldásokhoz.
„Nagyon izgatottan várjuk, hogy versenyzőink milyen megoldásokat hoznak létre, és hogy ez a kihívás kiindulópontot jelentsen ahhoz, hogy az ügynökség és az emberiség közelebb kerüljön a miénken túli világok felfedezéséhez.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén