Megújul a Tőzsdepalota, a Szabadság tér egyik legszebb épülete
A Gránit Vagyonkezelő sikeresen lezárta a Budapest szívében található történelmi Tőzsdepalota épületének megvásárlását magánbefektetőktől, meg nem nevezett összegért, eszközügylet keretében. Az új vállalkozással a régóta üresen álló épület átalakuláson mehet keresztül, és ismét Budapest építészeti örökségének egyik fényes példájává válhat.
Megújul a Tőzsdepalota
A Gránit Vagyonkezelő által kezelt magántőkealap és a Tőzsdepalota épületét birtokló cég, amelyet Andrea Suriano, a Futura Investment Management és a Futura Funds SICAV- Kappa Alap vezető menedzsere és Michael D. Tippin kanadai befektető, a Tippin Corporation alapítója képvisel, december 12-én sikeresen lezárta a tranzakciót. Az eladással új fejezet kezdődik a Budapest szívében, a híres Szabadság téren található műemlék épület számára. A Gránit olyan funkcióra és célra kívánja átalakítani az Tőzsdepalotát, amely kiemeli ikonikus építészeti státuszát, miközben megőrzi történelmi jellegzetességeit.
„Az Tőzsdepalotát sikeres eladása izgalmas mérföldkő a folyamatban részt vevő valamennyi fél számára. Miután számos kihívást leküzdöttünk, hogy biztosítsuk az Tőzsdepalota sikeres eladását és újrahasznosítását a korlátozott partnereink és Budapest városának érdekében, örömmel üdvözölhetjük a Gránit Asset Managementet mint vevőt, akinek közös elképzelése, a helyi ingatlanpiacokon szerzett tapasztalata és a projektbe vetett bizalma nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ez a tranzakció megvalósuljon és végül befejeződjön” – említették Alberto Matta és Andrea Suriano a Cougar Real Estate SA, az Tőzsdepalota többségi tulajdonosának képviselői.
„Az Tőzsdepalota jó kezekben van egy nagyra becsült magyar befektetővel, mint jogos új tulajdonossal. Biztos vagyok benne, hogy Gránit a lehető legteljesebb mértékben megtervezi és fejleszti ezt a valóban rendkívüli épületet. 2006 óta a Tippin Corporation a Futura Funds-szal (2013) együtt büszke gondozója ennek a híres magyar műemléknek. Bár nem ez volt az eredeti tervünk, az épület számos hollywoodi játékfilm díszletévé vált, és a gyönyörű Budapestet népszerűsítette a világ számára. Örülök, hogy megvalósul a célunk, hogy a Tőzsdepalota helyreálljon és visszakerüljön a magyar emberekhez” – mondta Michael D. Tippin.
“Mindig is szemmel tartottuk az Tőzsdepalotát, várva a megfelelő időpontra, amikor gyorsan megmozdulhatunk és megszerezhetjük ezt a történelmi épületet ezen a kiváló helyen. Örülök, hogy végre eljött ez a pillanat, és valóban együttműködő környezetet tudtunk kialakítani az eladókkal. A Gránit Asset Management számára mindig is elsődleges cél volt, hogy olyan projektekbe fektessen be, amelyek hosszú távú értéket kínálnak befektetőinknek, és ez a tranzakció tökéletesen illeszkedik ehhez a célhoz. Azt gondolhatnánk, hogy ez a tranzakció a múlt fényében nagy eredmény, ami kétségtelenül igaz, azonban számunkra ez csak az első lépés, és valójában az igazi út még csak most következik a Tőzsdepalota teljesen új designjának megalkotásával és a teljes helyreállításával” – tette hozzá Mikesy Álmos, a Gránit Asset Management vezérigazgatója és igazgatótanácsának elnöke a vevő képviseletében. A továbbiakban így folytatta: „A régóta üresen álló épület újjáélesztése és kereskedelmi szempontból életképes térré alakítása pozitív hatással lesz az egész belvárosra, és nemcsak az építészeti vonzerejét, hanem a gazdasági és turisztikai kilátásait is fellendíti.”
Története
ATőzsdepalota egy 1905-ben elkészült monumentális Beaux Arts épület, amelyet a neves építész, Alpár Ignác tervezett, és amelynek teljes alapterülete kb. 50 000 négyzetméter. Az épület a Szabadság tér (magyarulSzabadság tér ) nyugati oldalán, Budapest V. kerületének történelmi központjában található, mindössze két háztömbnyire a magyar Parlamenttől, és a térnek az USA nagykövetségével szemben lévő oldalán. Elkészülte óta, egészen a II. világháborúig a Budapesti Értéktőzsdének adott otthont. A háború után a Magyar Állami Televízió székháza lett 2009-ig. A Tőzsdepalota műemléki védettség alatt áll, és a Nemzeti Örökségvédelmi Hivatal védelme alatt áll.
Az átvilágítási és értékesítési folyamat során a Gránit a DLA Piper és a Sentient tanácsadói voltak. Az eladókat a CMS Cameron McKenna, a CBB law, a CBRE és a Cushman & Wakefield képviselte.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Habsburg Albert a magyar király, aki anyósa letartóztatásával kezdte uralkodását
A világ leghalálosabb mesterlövésze: Simo Häyhä
A videojátékok váratlan hatással vannak a gyerekek IQ-jára
Hamarosan a Marson élhetünk: meglepő kijelentést tett a szakértő
Te is imádod a chili paprikát? Olvasd el itt a legérdekesebb tudnivalókat
A magyar mérgeskígyó titkai – egy veszélyeztetett ragadozó nyomában