A legmodernebb technológiának köszönhetően a régészek hihetetlen felfedezésre jutottak a világhírű Hafré-piramis kapcsán.
A világ régészeti közösségét megdöbbentő hírek érkeztek egy olasz kutatócsoporttól, akik azt állítják, hogy egy hatalmas, titkos földalatti várost találtak az egyik egyiptomi piramis alatt, írja a LADbible. De a kutatók vajon tényleg egy elveszett civilizáció nyomait fedezték fel, vagy csupán egy újabb szenzációhajhász hírről van szó?
Óriási titok van a piramis alatt?
A Hafré-piramis a gízai piramismező G2 jelű piramisa, amely látszólag a legmagasabb, de valóban kisebb, mint a Hufu-piramis. És most úgy tűnik, hogy talán egészen hihetetlen titkokat rejt. Három olasz tudós, Corrado Malanga, Filippo Biondi és Armando Mei, ugyanis radarjelek segítségével rendkívüli felfedezést tettek. A kutatócsoport szerint mintegy 600 méterrel a föld alatt hatalmas, vertikális hengereket vannak, amelyekben állítólag kamrák, csővezetékek és még vízrendszer is található. Ráadásul a hengerek 80×80 méteres, kocka alakú képződményekbe állnak össze, amelyek újabb titkokat rejthetnek.
Malanga, aki egyébként a University of Pisa kutatója, nemrégiben azt hangsúlyozta, hogy a felfedezésük egy valódi, föld alatti város létezését jelzi. “Amikor a jövőben kinagyítjuk majd a képeket, akkor kiderül, hogy amit alatta találunk, az nem más, mint egy igazi földalatti város” – fogadkozott a tudós. Állítása szerint a piramis alatt egy titkos helyiség is rejtőzik, amelyet a régészek eddig még nem találtak meg: ez lehet a „Feljegyzések Csarnoka”. A legenda szerint itt különböző írásos dokumentumok találhatók az ókori Egyiptomról, sőt még az elveszett Atlantiszról is.
A kutatás során a tudósok a radarjelek segítségével arra a következtetésre jutottak, hogy a Hafré-piramis rendkívül nehéz, és ennek megfelelően olyan szilárd alapra van szüksége, amely megakadályozza, hogy az építmény összedőljön. A kutatók szerint a kapott eredmények egyértelműen megerősítik az általuk észlelt struktúrák létezését, és kizárják a hangvisszaverődések okozta téves értelmezéseket.
Nem mindenki ilyen lelkes
Azonban – természetesen – nem mindenki osztozik a kutatók optimizmusában. Lawrence Conyers, a University of Denver radarokkal foglalkozó szakértője úgy véli, hogy a földalatti városról szóló elmélet hatalmas túlzás. A kutató szerint az ősi civilizációk, például a maja nép is előszeretettel építettek piramisokat számunkra nagy jelentőségű barlangok fölé. Így nem kizárt, hogy a radarjelek egyszerű, természetes képződmények létét igazolják, nem pedig mesterséges építményekét.
Zahi Hawass, egykori egyiptomi szakminiszter pedig teljes mértékben elutasította a kutatók állításait. A szakértő kijelentette, hogy a kutatás során alkalmazott módszerek nem tudományosan validáltak, és évtizedeken át tartó kutatások során egyetlen olyan nyom sem került elő, ami bárminemű nagyobb üregeket jelezne. Hawass elmondta: “Az építmények belsejébe irányított radarvizsgálatok teljesen tévesek, és a használt technikák nem felelnek meg a tudományos elvárásoknak.”
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje
Omladozik az egri vár másolata – a rendkívüli haditettről forgatott hatalmas sikerű film helyszínén jártunk
Rendkívüli: Több tízezer utas járatát törölték, budapesti járatokat is érint a francia sztrájk