A kifejezetten erre a célra idomított állatok elképesztő kegyetlenséggel voltak kénytelenek részt venni a kivégzésekben.
Az elefántos kivégzés, amely a valaha volt egyik legbrutálisabb módszereként vonult be a történelemkönyvekbe, egyes kultúrákban nagyon hosszú időn át létezett, és ma is elborzasztó képet fest a kegyetlen múltbeli igazságszolgáltatásról, derül ki a LADbible cikkéből.
Az ítéletvégrehajtási mód különlegessége egyébként nemcsak a kivégző állat hatalmas méretében és erejében rejlik, hanem abban is, ahogyan a sorsukra hagyott embereket szó szerint halálra kínozták. A megdöbbentő módszert ráadásul számos kultúra alkalmazta a történelem során.
A világ számos pontján alkalmazták
Indiában és a délkelet-ázsiai országokban különösen elterjedt volt, de az ókori Görögországban és Róma területén is találunk példákat arra, hogy az elefántokat halálos szándékkal vették igénybe. A módszer brutalitása és hatékonysága hamar hírnevet szerzett a világ különböző tájain, és a szemtanúk beszámolói, amelyeket a halálra ítéltek szenvedéséről fogalmaztak meg, a mai napig is elrettentő erővel bírnak.
Az elefántok olyan hatalmas és erős állatok, hogy már a megjelenésük is megrémisztette a gyengébb idegzetűeket. De az igazán borzalmas dolgok akkor történtek, amikor az elefántokat kiképezték a hóhér szerepére. Alexander Hamilton skót hajós 1727-es könyvében, A New Account of the East Indies című műben beszámolt egy elefántos kivégzésről, amely a mai Thaiföldön, az akkori Sziámban zajlott.
Borzasztóan kegyetlen volt az elefánt
Hamilton szavaival élve: „Hazaárulás és gyilkosság esetén az elefánt a hóhér.” Leírása szerint a halálraítéltet egy karóhoz kötözték, majd az elefánt elévezették. Az állat kétszer-háromszor körbejárja őt, majd amikor a gondozó szól, akkor az elefánt a ormányával felkapja a karót és a halálraítéltet, majd a levegőbe dobja. Ahogy az ember leesik, az elefánt fogai közé kapja, és majd amikor visszaejti a földre, akkor a lábával szétzúzza a testét.
Már maga ez a rövid leírás is szörnyű fájdalomról, és gyors, ám brutális halálról árulkodik. Az ilyen típusú kivégzések nem csupán halált okoztak, hanem egy olyan pszichológiai hadviselést jelentettek a potenciális lázadókkal szemben, ami jó eséllyel elvette a kedvét sokaknak a felkeléstől.
A legkegyetlenebb kivégzési mód
A könyvből kiderül az is, hogy a Mogul Birodalom, amely a 17. században Indiát uralta, szintén alkalmazta ezt a kegyetlen kivégzési módszert. Az egyik ismert esetben Shah Jahan, a híres mogul császár, egy ellenségét küldte a „Elefánt Kertbe”, ahol egy állat gyilkolta meg az elítéltet. Az ilyen típusú kivégzés volt a legszégyenletesebb és legkegyetlenebb halál, amelyet természetesen mindenki igyekezett elkerülni.
Szerencsére ez a kivégzési mód mára már a múlté, az elefántok brutális és kegyetlen ítéletvégrehajtása már csak a történelmi szörnyűségek egyik legfigyelemreméltóbb példájaként él tovább. A halálbüntetés azonban továbbra is élő gyakorlat a világ számos pontján, sőt, időről időre Magyarországon is felmerül, hogy nem kellene-e újra bevezetni. Te mit gondolsz? Írd meg kommentben!
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: YouTube/zackdfilms
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Még idén megnyílik a Biodóm, ráadásul állandó jelleggel
Putyin az egyik legjobb emberét küldi Washingtonba tárgyalni
A CERN egy még nagyobb részecskegyorsítót tervez a Nagy Hadronütköztető mellé
Taskent mint a parlamenti diplomácia központja: az IPU jubileumi közgyűlése
Mi történt volna velünk, ha a dinoszauruszok sosem halnak ki?
Zeneszerzők figyelmébe: Szabó Lőrinc 125 versmegzenésítési pályázatot hirdettek