Bővítik az ELTE lágymányosi campusának egyik épületét
Az ELTE lágymányosi capusának déli tömbjét 2001-ben adták át, most pedig bővíteni fogják egy öt szintes épülettel. Kisebb bontások után jöhet az épületrészbe való csatlakozás.
Az új épület a meglévő, bontásra ítélt 400m2-es vegyszertároló helyén épül fel, és az összeépítés során elbontják a főépületrészben lévő két tantermet is, írja az Építészfórum.
Közbeszerzést írt ki a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. az ELTE lágymányosi campus déli tömb épületbővítésének tervezésére és kivitelezésére.
A fejlesztési területen található a XI. kerületi Pázmány Péter sétány 1/a-c alatti egyetemi tömb földszint+8 emelet szintes épülete.
A tervek szerint egy oktatási-kutatási funkciót ellátó pince+földszint+5 emelet szintes közhasználatú épületet hoznak létre.
A tervezett épület összes nettó alapterülete több mint 10 ezer m2, míg a telek területe több mint 113 ezer m2.
Az összeépítés során létrejön egy dupla légterű rendezvénytér, amely összesen 600 főt tud majd befogadni.
A tervezett épület a meglévő épülethez a földszinten egy közösségi térrel csatlakozik, az első emeleten egy összekötő folyosóval, a pinceszinten egy közműalagúttal.
Az emeleti szinteken összesen több mint 200 m2 egészségügyi és egészségtudományi laboratóriumot alakítanak ki.
Az elképzelések alapján a földszinten aula, diákcentrum, tanulmányi osztály, irodák, rendezvénytér kap helyet, az emeleteken előadótermek, a nemzetközi kutatólabor helyiségei, valamint irodák lesznek, a tetőszinten pedig egy napelemparkot állítanak fel, emellett két liftet is kialakítanak.
2019-ben már megszületett a döntés
2019-ben a Magyar Közlönyben jelent meg határozat az állami beruházásként megvalósuló bővítésről és molekuláris biomarker laboratórium építéséről, valamint a kapcsolódó infrastruktúra fejlesztéséről.
A beruházás előkészítését az ELTE végezte, míg a megvalósítást a Beruházási Ügynökségre bízták.
Az egyetem akkori tájékoztatása szerint a modern létesítményben kialakítandó, nemzetközi akkreditációkkal rendelkező laboratórium legfontosabb feladata az lesz, hogy az iparági partnereket a személyre szabott terápiák területén mérésekkel és klinikai vizsgálatokkal segítse. A két évvel ezelőtti koncepció alapján az épületben többek között az ELTE és a BME közös biotechnológiai mesterképzésének oktatási egységei, a 21. század igényeinek megfelelő hallgatói közösségi tér, nemzetközi tanulmányi központ, valamint étterem és konyha is helyet kapna, írja az Építészfórum.
“A FIEK (Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ) pályázat keretében összesen 450 millió forint fordítható a beruházásra, emellett a 2019. évi költségvetésben hozzávetőleg 500 millió forint, a 2020. évi költségvetésben pedig több mint 2 milliárd forint kormányzati támogatást kap az ELTE és a BMSK Zrt. a beruházás előkészítésére és lebonyolítására”, írták korábban.
A most kiírt felhívásra 2022. február 9-ig várják az ajánlatokat.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban