Ön beültetne egy chipet az agyába, hogy szuperember lehessen? Nemsokára megteheti
A világ leggazdagabb embere, Elon Musk még 2016-ban ismertette a Neuralink projektet. Mint akkor elmondta, egy olyan technológián dolgoznak, ami egyesíteni fogja az emberi elmét a számítógéppel. Időről időre komoly részeredményekről számoltak be a tudósok a kutatás kapcsán, most pedig maga a milliárdos techguru jelentett be, hogy lassan a célegyenesbe érnek.
Azt már egy ideje tudni lehet, hogy az állatokkal végzett kísérletek igen kecsegtetőek. A cég tavaly tett közzé egy videót, amelyen egy beültetéssel rendelkező makákó a Pong nevű számítógépes játékkal játszik, méghozzá közvetlenül agyi irányítással.
Bár egyértelműen nem jelentették ki, hogy a találmány készen áll az emberi tesztelésre, a vállalat a minap feladott egy hirdetést, melyben klinikai vizsgálati igazgatót keresnek.
Az új munkatárs feladata lesz együttműködni az orvosokkal és mérnökökkel és ami a lényeg,
az első körös klinikai vizsgálatok résztvevőivel.
A munkakör a sok kiemelkedő juttatás mellett nagyfokú felelősséggel is jár, mint fogalmaztak, a jelöltek közül fogják kiválasztani azt az embert, aki összeállítja és vezeti a Neuralink csapatát, mindezért pedig a vaskos fizetés mellé lehetőséget biztosítanak neki “a világ megváltoztatására”.
Ha minden a várakozásoknak megfelelően alakul, az emberek bevonásával folytatott kísérletek már 2022-ben elkezdődhetnek.
“A Neuralink jól működik majmoknál. Rengeteg tesztet elvégeztünk, amik azt erősítették meg, hogy az eszköz nagyon biztonságos és megbízható, úgy a használata, mint a behelyezése és az eltávolítása”
– mondta Musk.
A Neuralinket elsősorban gyógyászati célokra kívánják használni, segítségével főképp olyan betegségek kezelésében érhető el áttörés, ahol idegi érintettség van. Ilyen lehet a gerincvelő-sérülés okozta bénulás, a vakság, de a depresszió is. Maga a rendszer mindössze egy computerchipből áll, amelyeket egy „varrógépszerű” robot juttat az agyba és az idegpályákhoz kapcsolódik.
Mindezek mellett kulcsfontosságú a kísérletek során az emberi agy és a számítógépek zökkenőmentes együttműködésének elérése, ami hatalmas távlatokat jelenthet a humán intelligencia bővítésében és az első,
szó szoros értelemben vett kiborgok megalkotásában.
A technológia Musk szerint a jövőben lehetővé teszi, hogy az emberek valós időben, csak az agyukat használva kommunikáljanak egymással és eszközeikkel. A felhőbe feltöltött adatok aktív kapcsolaton keresztül közvetlenül, segédeszköz közbeiktatása nélkül elérhetővé válnak, így az emberiség kollektív tudása rendelkezésünkre áll majd, sőt, akár emlékeket, gondolatokat is tárolhatunk, amiket megoszthatunk másokkal.
Érdemes elolvasniEz nem a jövő, hanem a jelen: robotpincérek szolgálnak ki egy fővárosi étteremben
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon