Februárban megszűnik a tesztelési kötelezettség az angliai beutazásnál
Februárban szűnik meg a külföldről Angliába utazók érkezés utáni koronavírus-tesztelési kötelezettsége – jelentette be hétfőn Grant Shapps brit közlekedési miniszter. A kötelező teszt megszűnéséről Shapps tájékoztatása előtt nem sokkal Boris Johnson miniszterelnök is szólt, de ő időpontot még nem említett.
Új szabályozás lép életbe februárban
Grant Shapps a londoni alsóházban tartott hétfő esti beszámolójában elmondta: a koronavírus ellen teljes körűen beoltott utasoknak február 11-től nem kell angliai érkezésük után szűrést végeztetniük.
Az új szabályozás aznap brit idő szerint hajnali 4 órakor, közép-európai idő szerint hajnali 5 órakor lép érvénybe.
Ezzel teljesen megszűnnek az Angliába utazók koronavírus-tesztelési kötelezettségei.
Január első hetéig a beutazóknak az indulás előtt is koronavírus-tesztet kellett végeztetniük, az érkezés után pedig PCR-szűrésnek kellett alávetniük magukat, és ennek eredményét elkülönítésben kellett megvárniuk.
Az indulás előtti kötelező tesztet az idei év elején már eltörölte a brit kormány, és nem sokkal később az érkezés utáni PCR-teszt elvégzésének kötelmét is feloldották, de
az érkezés utáni második nap végéig még mindig el kell végeztetni egy gyorstesztet.
A brit közlekedési miniszter hétfői bejelentése szerint azonban február 11-től ez az utolsó tesztkötelezettség is megszűnik a teljes körűen beoltott beutazók esetében.
Shapps úgy fogalmazott: mára egyértelművé vált, hogy
az utazáshoz kötődő koronavírus-tesztelés fenntartása már nem jár gyakorlati haszonnal a teljes körűen beoltott utasok esetében.
Elmondta:
a teljes körű beoltottságot a brit kormány jelenlegi meghatározása szerint két beadott oltási adag, illetve az egykomponensű Janssen vakcinából értelemszerűen egy beadott dózis jelenti.

Érdemes elolvasniÉszak-Angliában van egy kert, ami simán megölne egy hadsereget
Elismert oltási programok
Grant Shapps kijelentette azt is, hogy február 11-től a brit kormány 16 új országot vesz fel azoknak az országoknak a listájára, amelyeknek hazai oltási programját a beutazáshoz elismeri.
A listára februárban felkerülő országok között lesz Kína is.
Oroszország ugyanakkor továbbra sem szerepel azoknak az országoknak a felsorolásában, amelyeknek oltási programját London elismeri, és a brit kormány által jóváhagyott oltóanyagok között sincs orosz gyártmányú vakcina.
A brit kormány jelenleg a Covaxin, a Moderna, a Janssen, a Novavax (Nuvaxovid és Covovax), az Oxford/AstraZeneca, a Pfizer/BioNTech, valamint a kínai Sinopharm és Sinovac oltóanyagokat ismeri el.
A nem teljesen beoltottakra vonatkozó szabályozás
A brit közlekedési miniszter elmondta azt is a hétfői tájékoztatójában, hogy a nem teljes körűen beoltottnak számító beutazóknak sem kell februártól az angliai érkezés utáni második tesztet elvégeztetniük.
Ezt a jelenlegi szabályozás alapján az érkezési utáni nyolcadik napon kell elvégezni.
A nem teljesen beoltottaknak február 11-től a beutazáshoz az indulás előtti két napban elvégzett koronavírusteszt negatív leletét kell felmutatniuk, és az érkezés utáni második nap végéig is egy PCR-tesztet kell elvégeztetniük. Ennek a tesztnek az időpontját még az indulás előtt le kell foglalniuk.
Nekik sem kell azonban angliai érkezésük után elkülönítésbe vonulniuk, csak abban az esetben, ha a beutazás utáni PCR-teszt eredménye pozitív.
Grant Shapps elmondta: a 18 éven aluli beutazókat a kormány továbbra is teljes körűen beoltottaknak tekinti, függetlenül oltottsági státusuktól.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt