Olajfolt fenyeget egy híres thaiföldi üdülőszigetet – Képek
A kedvező szél- és tengeri áramlatok miatt úgy tűnik, hogy a kedden tengerbe ömlött kőolaj elkerüli a kelet-thaiföldi strandokat, de az olajfolt elérheti a világhírű üdülősziget, Ko Szamet strandját és sekélyvízi koralljait a thaiföldi hatóságok szerint – írta az MTI.
Kedden kőolaj szivárgott a tengerbe egy meghibásodott vízalatti olajvezetékből. A szivárgást néhány órán belül elállították a vezetéket működtető olajfinomító szerint, de úgy becsülik, hogy addigra 20-50 ezer liter olaj juthatott a tengerbe egy 20 kilométer hosszú sávban a part mentén.
Szombaton katasztrófa sújtotta területté nyilvánították és lezárták a Rajong tartományban fekvő Mae Ramphueng strandot, ahol a kőolaj egy része pénteken este elérte a partot. A legfrissebb műholdas felvételek szerint 67 négyzetkilométeren szennyezi olaj a tengert. A felvételek elemzéséből úgy tűnik, a kiszivárgott olaj vékony réteget képez a tenger felszínén egyetlen nagyobb folt helyett.
Varavut Szilpa-arcsa környezetvédelmi miniszter vasárnapi tájékoztatása szerint most annak megakadályozása a legfontosabb, hogy az olajfolt nagyja elérje a Szamet-szigetet az Ao Prao-öbölnél, ahol súlyos károkat okozhat a sekély vízben élő koralloknak.
A hatóságok repülőgépekről szórnak vegyszereket és dobnak lebegő védműveket, hogy csapdába ejtsék és ártalmatlaníthatóvá tegyék a kőolajat. A környezetvédelmi miniszter szerint az olajfolt látható jeleit valószínűleg egy héten belül el tudják tüntetni, de teljes ökológiai eltüntetése, és a következmények kezelése évekig is eltarthat.
Érdemes elolvasniEgy év alatt 224 új fajt fedeztek fel a Mekong-deltában
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon