10 ezer hallgatót fog kiszolgálni az új campus Gödöllőn
Az agrártudományokkal foglalkozó felsőoktatási centrum és innovációs tudásközpont összesen 83 ezer négyzetméternyi épületet foglal majd magába, írja a magyarépítők.hu.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemért Alapítvány a TED-en (Európai Unió Hivatalos Lapja) közzétette a gödöllői Szent István Campus tervezési szolgáltatásaira vonatkozó közbeszerzést.
A kiírásból kiderült, hogy a beruházás a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) részére új campus létesítmény jön létre.
A fejlesztés célja az agrár-, illetve kapcsolódó tudományokkal foglalkozó, kiemelkedő oktatási színvonalú felsőoktatási centrum, innovációs tudásközpont létrehozása.
Új funkciókkal bővül
“Az új létesítménynek 10 000 fő hallgató kiszolgálására kell alkalmasnak lennie”
– áll a hirdetményben. Ugyanakkor a tervezés során a hallgatói létszámhoz képest 20 százalékos bővítési opcióval kell kalkulálni.
A feladat az új campus létesítmény-együttes komplex, minden szakágra kiterjedő, technológiai terveket is tartalmazó tervezését foglalja magába:
- oktatás-kutatási,
- labor,
- könyvtár és rendezvényközpont,
- kollégium és szálláshely,
- egyéb gyakorlati épületek terveinek elkészítése a feladat;
- egy interaktív látogatóközpont kialakítása.
Három lépésben valósul meg
A tervezés során fontos szempont, hogy az egyes funkciók, épületek, egységek szétválaszthatóak, önállóan működtethetőek legyenek, tehát a létesítmény több ütemben is megvalósítható legyen.
A projekt összesen 83 587 négyzetméternyi épületet foglal magába, amiből oktatási épület(ek) összesen 37 049 négyzetméteren épülnek.
A most megjelent közbeszerzés három részben valósul meg: általános tervezési feladatok, SMART tervezési feladatok, campus primer energetikai ellátásának tervezése.
Érdemes elolvasniEurópa legnagyobb egyetemi sportterasza lesz Budapesten – képek
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak