Csatlakozna Oroszországhoz Dél-Oszétia
A Dél-oszét Köztársaság a közeljövőben megkezdi az Oroszországi Föderációhoz való csatlakozást – jelentette be az MTI beszámolója szerint Anatolij Bibilov, a köztársaság elnöke a Rosszija 24 hírtelevízióban szerdán.
„Az Oroszországgal való egyesülés a stratégiai célunk. Ez a mi utunk, ez az emberek törekvése. És ezen az úton fogunk haladni.” – mondta Bibilov.
A politikus arról is beszélt, hogy Dél-Oszétia az Oroszországhoz csatlakozást követően megindítja az egyesülési eljárást Észak-Oszétiával.
Viktor Vodolackij, az orosz parlamenti alsóház FÁK-ügyekkel, eurázsiai integrációval és a határon túli oroszok ügyeivel foglalkozó bizottságának elnökhelyettese a TASZSZ orosz hírügynökségnek azt mondta, a csatlakozási népszavazást májusban vagy júniusban tarthatják meg.

Fotó: Wikipedia
A Grúziától 1991-ben fegyveres harc után elszakadt, de az ENSZ-tagállamok túlnyomó többsége által nem elismert Dél-oszét Köztársaság visszaszerzésére Tbiliszi 2008. augusztus 8-án katonai erővel kísérletet tett, de ezt Oroszország megakadályozta. Dél-Oszétia az ötnapos háborút követően Abháziával együtt kinyilvánította függetlenségét. Ezt Oroszországon kívül csak Nicaragua, Venezuela, Szíria, Vanuatu és Nauru ismerte el. Valamint olyan területek, mint Nyugat-Szahara, a donyecki és a luhanszki „népköztársaság”, és a moldovai szakadár Dnyesztermente.
Oroszország és Dél-Oszétia a 2015. március 18-án szövetségi és integrációs egyezményt kötött, majd két évvel később megállapodott a dél-oszét fegyveres erők egy részének az orosz hadseregbe történő betagozódásáról.

Érdemes elolvasniOroszország pénzét adhatják az amerikaiak az ukrán kormánynak
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?