A NASA szerint a Holdon lakhatunk 2030-ra
A NASA egyik munkatársa szerint az emberek 2030-ra már a Holdon élhetnek és dolgozhatnak.
“Embereket fogunk küldeni a felszínre, akik ott fognak élni és tudományos munkát végezni” – mondta Howard Hu, aki a NASA Orion holdi űrhajó-programját vezeti – írja a Science Alert a BBC beszámolója alapán.
A NASA a múlt héten sikeresen elindította új, nagy teljesítményű Space Launch System (SLS) rakétáját, amellyel az Orion űreszközt küldte a Hold felé. Többször is elhalasztva, de megkezdte a NASA az Artemis küldetéseit, amely csaknem 50 év után az első jelentős lépés az embereknek a Holdra való visszatérése felé. Az Orion ezúttal személyzet nélküli, mivel a cél az, hogy teszteljék, képes-e egy kapszulát a Holdra és vissza juttatni. Legközelebb azonban várhatóan űrhajósokat is magával visz majd az égitest körül keringő űrhajó.
Ha minden jól megy, akkor ugyanezzel az űrhajóval 1972 óta először embereket juttathatnak a Hold felszínére, köztük az első női űrhajóst. A jelenlegi tervek szerint a legénység a Hold déli pólusának közelében száll le, ahol körülbelül egy hetet töltenek majd vízre utaló jelek keresésével. Ha megtalálják az értékes folyadékot, akkor azt a Mars felé tartó rakéták üzemanyagaként használhatják fel. Ez azt jelentené, hogy állandó emberi településeket kellene építeni a bányászati és tudományos tevékenységek támogatására.
“Ez az első lépés a hosszú távú mélyűri kutatás felé, nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ számára is” – mondta Hu a BBC-nek Laura Kuenssberg.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/21/megerkezett-a-nasa-urhajoja-a-holdra/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén
Végre fény derülhetett az óceán rejtélyes hápogására?