Oroszország és Kína közösen gyakorolja a tengeralattjárók elfogását
Oroszország és Kína befejezte a haditengerészeti gyakorlatokat a Kelet-kínai-tengeren, miután egy héten át közös gyakorlatokat tartottak, amelyek során többek között azt gyakorolták, hogyan kell mélységi bombákkal elfogni egy ellenséges tengeralattjárót, és tüzérséggel lőni egy hadihajóra – közölte az orosz védelmi minisztérium.
A december 21-27. közötti, “Tengeri együttműködés-2022” elnevezésű gyakorlaton Oroszország csendes-óceáni flottája vett részt, és a kínai Csöcsiang tartományban lévő Csöcsiang és Taizhou előtti vizeken zajlott – közölte az Euronews a kínai állami Hszinhua hírügynökség alapján.
“A Csendes-óceáni Flotta hadihajóinak különítményei és a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg haditengerészeti erői hadgyakorlati feladatokat hajtottak végre a kétoldalú haditengerészeti gyakorlat keretében” – közölte az orosz védelmi minisztérium.
“A két ország hajói a tengeralattjáró-elhárító repülés támogatásával közösen felkutatták a feltételes ellenség egy tengeralattjáróját, és sugárhajtású mélységi bombák sorozatát lőtték ki” – közölte az orosz minisztérium.
A minisztérium közzétett egy videót is, amelyen orosz és kínai hadihajók egy csoportja látható a Kelet-kínai-tengeren, orosz tengerészek mandarinul beszélnek kínai kollégáikkal, az orosz hajók pedig rakétákat lőnek ki.
A világ kommunista országai között egykor vezető szerepet betöltő Oroszország a Szovjetunió 1991-es összeomlása után ma a 21. századi technológiák terén már vezető szerepet betöltő, újjáéledő Kína partnere.
Hszi Csin-ping kínai vezető még az év vége előtt beszélni fog Vlagyimir Putyin elnökkel – közölte a TASZSZ hírügynökség.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/12/27/lavrov-orosz-kulugyminiszter-josnak-allt-a-nuklearis-hatalmak-kozvetlen-fegyveres-osszecsapasat-vizionalja/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?