Az EU gyűlöletbeszéd elleni kódexéhez már a Linkedin is csatlakozott
A Linkedin közösségi és szakmai médiaportál is csatlakozik az Európai Unió önkéntes magatartási kódexéhez, mely az online terjesztett gyűlöletbeszéd felszámolását célozza – közölte az Európai Bizottság pénteken.
Didier Reynders, az Európai Bizottság igazságügyi biztosa azt mondta, az, hogy a Linkedin, a világ legnagyobb online szakmai hálózata is aláírta az Európai Unió online gyűlöletbeszéd elleni küzdelemre vonatkozó uniós magatartási kódexét, az bizonyítja, hogy a célkitűzés továbbra is vonzó, a részvétel fontos a technológiai vállalatok számára.
Az unió biztos arra bíztatta a még távol maradó vállalkozásokat, csatlakozzanak az unió önkéntes magatartási kódexéhez, hogy az online világ gyűlölettől mentessé váljon.
Az Európai Bizottság és négy nagy IT-vállalat – a Facebook, a Microsoft, a Twitter és a YouTube – által 2016 májusában elfogadott magatartási kódex kiegészíti a rasszizmus és idegengyűlölet elleni küzdelemről rendelkező uniós jogszabályt.
Ez utóbbi bűncselekménnyé nyilvánította az erőszakra vagy gyűlöletre való uszítást faji, bőrszín szerinti, vallási, származási vagy nemzeti, illetve etnikai hovatartozásuk alapján meghatározott emberek csoportjával vagy e csoport valamely tagjával szemben. A kerethatározat szerint a gyűlöletbeszéd akkor is bűncselekménynek számít, ha az interneten jelenik meg.
A kódexhez később mások mellett az Instagram, a Google+, valamint a Snapchat és a TikTok is csatlakozott.
Érdemes elolvasniFacebook: szabályozhatjuk, hogy ki szólhat hozzá egy nyilvános bejegyzésünkhöz
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon