Ez az interaktív weboldal megmutatja, hol lett volna otthonunk a dinoszauruszok korában
Ez az interaktív weboldal a Földet mutatja 750 millió évvel ezelőttről egészen napjainkig.
Egyszerűen írjuk be címünket ebbe az interaktív térképbe, és máris láthatjuk, hogyan nézett ki az élőhelyünk a dinoszauruszok idején és azon túl. Az Ősi Föld térkép segítségével – amely szabadon hozzáférhető a https://dinosaurpictures.org/ancient-earth oldalon – könnyedén végigkattinthatunk ezeken a kolosszális változásokon, és megnézheti, hogyan alakult a Föld az évezredek folyamán, írja az IFLScience.
A Föld megjelenése, ahogyan mi ismerjük, viszonylag új keletű. A ma látható szárazföld és tenger – Eurázsia, Amerika, Afrika, az Antarktisz és Óceánia – hatalmas tektonikus lemezek eredménye, amelyek kirakós játékként illeszkednek egymáshoz. Ezek a kirakós darabkák azonban nagyon lassan, de mozognak. Ez nem elég ahhoz, hogy egy emberöltő alatt észrevegyük, de több millió év távlatában a bolygónk szárazföldjei teljesen átrajzolódnak.
Az eszközt Ian Webster készítette a PALEOMAP projekt C.R. Scotese által készített lemeztektonikai adatok és paleogeográfiai térképek segítségével.
Az eszköz bolygónk 240 millió évvel ezelőtti, a Pangaea szuperkontinens korszakában készült nézetét nyitja meg, de választhatunk 750 millió évvel ezelőtti nézeteket is egészen napjainkig. Az asztali felhasználók számára, ha lenyomva tartják a billentyűzet bal és jobb gombját, még azt is végignézhetik, ahogy a kontinensek szétszakadnak, és végül kialakulnak a ma ismert formájuk.
A térkép olyan opciókat is tartalmaz, amelyekkel a földi élet történetének fontos pillanatait tekinthetjük meg, például az első gerinceseket, az első emberszabásúakat és a dinoszauruszok kihalását.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/01/01/tevedtunk-es-az-egyiptomi-mumifikalas-veletlen-volt/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum