Tutanhamon űrfegyverének rejtélye
Miért találtak Tutanhamon múmiájánál egy űrből származó vasból készült tőrt?
1925-ben Howard Carter felfedező csodával határos módon felfedezte Tutanhamon egyiptomi fáraó sírját. A sok kincs között, amelyet feltártak, a tizenéves király koporsójában 12 pár tőr volt, amelyek mindegyike úgy tűnt, hogy az űrből származó vasból készült. Mindezt egy olyan korban, amikor még nem tudták megmunkálni a vasat. De hogyan sikerült mégis megvalósítani ezt ezeknek az ősi embereknek?
Tutanhamon fáraó sírjának 1922-es megtalálása rabul ejtette a világot, számol be a BBC. Viszont egyedül a különleges, vasból készült tőrje az, ami nagyon sokáig rejtély maradt. Az ősi egyiptomiak tudták, hol találnak vasat, de abban az időben, amikor a fiatal király meghalt, nem tudták felolvasztani, hogy használati tárgyakat is készíthessenek.
Ennek a tőrnek a kor szerint nem lett volna szabad léteznie.
De akkor mégis honnan érkezett? A Londoni Természettudományi Múzeum rendelkezik a világ egyik legnagyobb és legértékesebb meteorit-gyűjteményével. Sara Russel kurátor felelős azért, hogy ezek a ritka tárgyak megfelelően biztosítva legyenek.
Általában két fajta meteorit landol a földön, és nagyban különböznek egymástól.
“Legtöbbjük aszteroidákból származik, néhányuk viszont a Holdról, vagy akár a Marsról. Az aszteroidákból származók nagy része kőzet, viszont van néhány meteorit, amely igen nagy százalékban vasból áll. Nagyjából minden huszadik ilyen, szóval valóban nagyon ritka.”
A meteoritok nagy része törmelék a Naprendszer keletkezésének idejéből, és a Nap körül keringenek, a Jupiter és a Mars pályája között, az aszteroidaövben.
“Az aszteroidaövben nagyon kaotikusak a körülmények, rengeteget ütköznek egymással, ráadásul a Naprendszer legnagyobb bolygója, a Jupiter gravitációja is beleszól a dolgokba. Ez az oka annak, hogy ezek a kőzetek olykor a Naprendszer belső fele felé indulnak meg.”
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/01/07/ii-andras-valoban-jeruzsalem-kiralya-volt/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén
Végre fény derülhetett az óceán rejtélyes hápogására?
Egyiptom: 3900 éves, lebilincselő felfedezést tettek a régészek