A világ gyorsan fejlődik és a virtuális valóság lassan tényleg valósággá válik. Japánban idén is megrendezték a Wearable Expo rendezvényét, ahol a különböző hordható technológiákat mutatják be. Ijesztően közel járunk ahhoz, hogy a virtuális valóság ne csak az éterben létezzen, hanem a való világ kiterjesztéseként.
Az évente megrendezett bemutatón a résztvevők megnézhetik, sőt ki is próbálhatják ezeket a kütyüket. A bemutatón nem csak a virtuális valóság volt a téma. Ugyanis a hordható “kütyü” kategóriájába sok minden beletartozik, például külső csontvázak vagy okosórák. Az utóbbi években rendkívül sok változáson ment keresztül ez a technológia és idén is rengeteg új dologgal találkozhattak a látogatók.
Itt látható róla a videó:
Japán vesztésre áll
Japán mindig is az élvonalban volt, ha csúcstechnológiákról volt szó. Ha körbe nézünk lakásunkban, szinte minden régebbi elektronikai tárgy japán márka lesz. Azonban az utóbbi években Japán szerepe ezen a piacon visszaszorult és más ázsiai, európai és amerikai cégek átvették a vezetést. Ennek a visszaesésnek a hátterében a megszokás állhat, hiszen Japánban ezek a technológiák hatalmas múlttal rendelkeznek. Emiatt az innováció már nem tűnik annyira újnak, mint régebben. Ahogy a videóban is elhangzik, az egyik előadó már több mint 20 éve használ okos szemüveget. Ezzel szemben más piacokon ezek a technológiák még csak most ütik fel a fejüket és ebből kifolyólag sokkal nagyobb az érdeklődés irántuk.
Azonban Japán nem szeretné feladni a versenyt és reménykedik, hogy hasonló bemutatók segítségével sikeresen vissza tudja majd szerezni jól megérdemelt pozícióját. A pandémia alatti visszaesések még most is érezhetők a csökkent létszámokon, de ettől függetlenül is rengeteg ember látogatott el az eseményre.
Az új technológiák
Az idei év egyik legújabb innovációja az úgynevezett “energia betakarítás”. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy a hordható eszközök külső energiaforrás nélkül is működjenek. Ezt úgy érik el, hogy ezek az eszközök az emberi testhőt hasznosítják és alakítják át elektromos energiává. Ilyen és ehhez hasonló innovációk hihetetlen előrelépést jelentenek, főleg a pandémia utáni időkben. A járvány után az érintkezés kerülése egyre nagyobb jelentőséggel bír, így fontos, hogy a virtuális valósághoz kapcsoló eszközeink minél tovább bírják lemerülés nélkül.
Az új technológiák révén a hordható kütyük egyre inkább a mindennapjaink részévé válnak, ez pedig sokak számára ijesztő lehet. Azonban az ilyen technológiák sokak számára a teljes élet visszaszerzésének reményét is jelenthetik egyesek számára. Egy mozgássérült ember számára például egy külső csontváz például visszaadhatja a járás képességét. Ezenkívül gondolhatunk egyszerűbb problémákra is, mint például a cukorbetegség. A vércukorszint folyamatos mérése fáradtságos feladat, de mára már egy okosóra folyamatosan mérni tudja a vércukorszintünket. Ezenfelül akár a szükséges mennyiségű inzulint is injektálni tudja, amikor úgy érzékeli, hogy szükség van rá.
Kétségtelen, hogy ijesztőnek tűnik a jövő, de az ilyen hordható eszközök rengeteg ember életét megkönnyíthetik. Ráadásul nem csak a rászorulóknak segíthetnek, hanem az átlagemberek mindennapjait is jócskán megkönnyíthetik.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/01/19/a-szakadek-fele-tart-a-tesla-2023-ban/” ][/hm_embed]
Source: Al Jazeera
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van