VIDEÓ: Végre kiderült, mi ez a hátborzongató múmia valójában
A múmia mellett talált feljegyzés szerint “egy hableány volt, akit a Tosza melletti tengeren fogtak ki egy hálóval”.
Az IFLScience beszámolója szerint a Kurashiki Tudományos és Művészeti Egyetem tudósai egy régi “sellőmúmiát” vizsgáltak meg, hogy kiderítsék, mi is az valójában.
Az “Enjuin múmiára” egy dobozban leltek rá a japán Okajama prefektúrában, Aszagucsiban található Enjuin templomban. A szokatlan tárgy mellett hagyott feljegyzés szerint “egy hableány volt, akit egy háló fogott ki a Tosza melletti tengerből a Genbun-korszakban (i.sz. 1736-1741)” – írja az Unseen Japan.
Bár természetesen nem egy sellőről van szó, az emberek évekig azon tűnődtek, hogy mi is lehet ez valójában.
“Isteníettük, remélve, hogy segít enyhíteni a koronavírus-járványt, még ha csak egy kicsit is. Remélem, hogy a kutatási projekt hasznos feljegyzéseket hagyhat a jövő generációi számára”,
mondta a templom főpapja a The Asahi Shimbun japán hírportálnak, mielőtt a sellőt tanulmányozták volna. A csapat felszíni megfigyeléseket, röntgenfelvételeket, komputertomográfiás (CT) vizsgálatokat, radiokarbonos kormeghatározást és DNS-elemzést végzett, hogy megállapítsa, mi is ez a lény valójában.
Kiderült az igazság
A csoport egy zárójelentésben ismertette megállapításait, miszerint ez, legalábbis részben, állati eredetű. Az alsó felét “hát-, végbél- és medenceuszonyok, az uszonyokat tartó uszonycsontok és a farokcsontváz” hálója alkotta, míg a karokat, vállakat, nyakat és arcot gömbhalbőr borította. A pikkelyek a csapat szerint az 1800-as évek végéről származnak.
A haj eközben egy emlősről származik, míg a körmökhöz állati keratint használtak, derült ki az elektronmikroszkópos vizsgálat után. Mielőtt valódi élőlénynek neveznénk, a csapat megállapította, hogy a felsőtest papírból és szövetből, valamint pamutpárnából és egy gipszre emlékeztető anyagból készült.
Korábbi tanulmányok már vizsgáltak hasonló állatokat. Többek között egy “sellőt”, amelyről kiderült, hogy egy hal, amit egy barkácsolt törzsre erősítettek, és emberi hajjal egészítették ki.
Talán a leghíresebb sellőhamisítás a “Fidzsi-hableány” volt, amelyet P. T. Barnum amerikai showman, polgármester és szélhámos állított ki. A kiállítás reklámjában Barnum jellegzetes rajzokat mellékelt a sellőkről, amelyeket gyönyörű, félig nő, félig hal teremtményekként ábrázolt. Ami valójában fogadta a látogatókat, amikor megérkeztek, az egy majom felső fele volt, amelyet egy hal alsó feléhez varrtak.
A “sellő” halmajmot valószínűleg egy japán halász alkotta meg viccből. A halász azt állította, hogy a hableány jóslatot tett, miszerint a szigetet terméketlenség fogja elsöpörni, és az egyetlen gyógymód a hableány képe, amelyet szívesen adott az embereknek – természetesen egy kis pénzdíj ellenében.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/02/16/kepek-hatalmas-dinoszauruszfaj-nyomait-talaltak-meg-angliaban/” ][/hm_embed]
Source: IFLScience
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban