Irán az élre tör a mesterséges intelligencia fejlesztésben. Ahogy az országot egyre jobban megviselik a nemzetközi szankciók, úgy próbálnak új és innovatív megoldásokkal javítani az ország helyzetén. Az iráni vezetés reményei szerint Irán válhat a világ egyik technológiai központjává az elkövetkezendő években.
A mesterséges intelligencia térnyerése meglehetősen ijesztőnek tűnhet, azonban a legtöbb munkahelyet még nem fenyegeti. A mesterséges intelligencia továbbra sem tud új produktumot generálni, hiszen csak a már meglévő anyagokból tud dolgozni. Legyen az szövegírás, képgenerálás, a mesterséges intelligencia csak azokból az adatokból tud dolgozni, amelyek elérhetők számára, vagyis emberek már előtte legyártották. Ez által a mesterséges intelligencia elképesztő mértékben könnyítheti meg a munkánkat, ha kellően kreatívan tudjuk használni.
Az első nem emberi újság
Iránban már egy lépéssel előrébb járnak, és egy csapat már a világ talán legelső mesterséges intelligencia által írt újságának a kiadásán dolgozik. A cél, hogy az újság emberi beavatkozás nélkül, teljes mértékben mesterséges intelligencia által legyen elkészítve. A kutatási, írási, illetve képszerkesztési folyamatokat mára már el tudják végezni a gépek is. Az emberi beavatkozásra már csak a szerkesztési folyamatoknál, illetve a generálási folyamatoknál van szükség.
A újság megalkotása két fajta munkát igényel: a szerkesztést és a technikai munkát. A szerkesztő feladata továbbra is a megfelelő történetek kiválasztása és az újság kinézetének összeállítása. A technikusok már kevésbé hagyományos munkát végeznek, hiszen az ő feladatuk a tartalom legyártatása. A szakemberek különböző ChatGPT és Midjourney segítségével tartalmat generáltatnak. Ezeknek a szoftvereknek szükségük van az úgynevezett “promptokra,” mikor is a technikusok szöveges formában megadják a kívánt tartalom paramétereit.
Ezt úgy kell elképzelni a Midjourney esetében például, hogy a “prompter” pontosan, a lehető legrészletesebben leírja mit szeretne látni a képen. Ezek után addig finomítja a szöveget, míg a mesterséges intelligencia le nem generálja a kívánt eredményt. Ez így elmondva rendkívül egyszerűnek hangzik, ugyanakkor a pontos leírások készítéséhez gyakorlottnak kell lenni. Mindenesetre még mindig egyszerűbb, mint saját illusztrációt készíteni.
Irán az élre tör
Irán nem riad vissza a mesterséges intelligenciától, sőt inkább megoldást lát benne, amely a későbbiekben új munkahelyeket teremthet majd. Sokan az ország gazdasági fejlődésének alapját látják a mesterséges intelligenciában, amely számtalan új technológiát eredményez.
Természetesen a hadipar sem maradhat ki az új fejlesztésekből, így az iráni hadsereg új és fejlett fegyverzetet fog kapni. A haditengerészet főparancsnoka az Al Jazeera beszámolója szerint azt nyilatkozta, hogy új hajók érkeznek majd a hadsereg szolgálatába nem sokára. Ezek a hajók képesek lesznek azonnal értesíteni egymást, ha bármelyik járművet esetlegesen megtámadják.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/03/18/sokan-tartanak-az-5g-tol-pedig-meg-a-rezsicsokkentesben-is-segithet/” ][/hm_embed]
Source: Al Jazeera
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm